Biberonu reddediyor, acil yardım

blackcrow soruyor: 3

oğlum 1. aydan beri mama alıyor, anne sütünün yanısıra. Bugüne kadar da hep bayıla bayıla içti sütünü sorunsuz. Yoğurttan nefret ettiği için, ayran vermeye kalktım her zamanki biberorundan 2 gün önce. Öğürerek reddetti. O andan beri de kesinlikle biberonu istemiyor. Ek gıda alıyoruz, devam sütü olmasa da olur belki ama, bugün uçağa bineceğiz. Emzirmek de çözüm olmayacak, yabancı ortamlarda ememiyor kesinlikle. Mamayı uçaktada isteemezse, yıkar ortalığı basınç değişimde. Ne yapmalıyım?


Bu soruyu cevapla


3 Cevap


yasemin_ekin

biberon değilde, suluk başlıklı olnları deneseniz (hani şu üç delikli olanları)? Değişik renk biberon, değişik emzik belki yutturabilirsiniz?

emzik alıyor mu? belki uçakta onu verebilirsiniz?


blackcrow

su biberonu, mama biberonundan farklı. dün akşamdan beri suyu da reddediyor. suluk'ları denemiştik, eline geçirdiği herhangi bir oyuncakmış gibi orasını burasını kemirdi ama ağzından bir türlü içmedi. emziğe de aynı şekilde yaklaşıyor. herkes emzik bıraktırmaya çalışır, biz (böyle zor zamanlar için) alıştırmaya çalıştık çok ama istemedi.


yasemin_ekin

O zaman aklıma şöyle bir şey geliyor. Anladığım kadarı ile amacınız, uçak kalkarkenki basınçtan bebeğinizin etkilenmemesi. Bildiğim kadarı ile ağzında birşey çiğnese de olur. (Ben uçak kalkarken sakız çiğner gibi yaparım) Eline simit, ekmek gibi kemireceği bir şey verseniz? Acaba işe yarar mı? (Hiç bebekle uçak yolculuğu tecrübem yok, sadece aklıma gelenleri yazıyorum)Cevaplamak için Üye ol