Demir şurubunu içmeyi reddeden kuzuma nasıl içireceğim??

hale15 soruyor: 5

arkadaşlar,kızıma demir damlasını ihmal ettim ve bazı sıkıntılarla doktora gittiğimde doktor nedeninin demiri vermemem olduğunu söyleyip bana kızdı,damlanın artık işe yaramayacağını söyleyerek demir şurubu verdi,gerçekten de içmeye başlayınca sıkıntılarımız azaldı AMAAAAAAA birkaç gündür kızım asla ağzını açmıyor sabah aç içirmem gerekiyor  ve ben akşama kadar deniyorum savaş sonucu heryer o iğrenç şurupla boyanıyor bizde boyanıyoruz.o şişe bitene kadar içmesi gerekiyor nası içirebilirim var mı tecrübeleriniz ya da bir fikriniz,nolur yardım!!!!!!!

Bu soruyu cevapla


15 Cevap


hale15

arkadaşlar inanın içecekler ve yiyeceklerde bile nasıl anlıyorsa anlayıp içmicem diyor,ama  vişne suyunu deneyeyim rengi de ona yakın hem.portakal suyu ile ilişkisini biliyorum ama yutturabilirmiyim bilmiyorum.fikirlerinizi tektek denemeyi düşünüyorummm,teşekkürlerzumre

hale, sıkıntılarınız neydi merak ettim.

bizdede demir eksikliği var. testlerde çıktı.

rutin verilen damlayı kullanmamıştım. 2 şurup verdi doktor, kan testinin üstüne. 2 ay kullanmam gerekiyordu. tadına baktım. beğenmedim. vermedim oğluma. kuzu etine ağırlık verdim. bidaha da test yaptırmadım.

biraz çabuk yorulduğunu düşünüyorum oğlumun. sizin sıkıntılarınız nelerdi?


hale15

mrb zümrecim,bizim sıkıntımız huzursuzluk,uykusunda sürekli ağlayarak uyanma,nefessiz kalacak gibi katılarak ağlamaydı,doktor ağlayış şeklini görünce hemen sordu zaten ne zamandır böyle ağlıyo diye....bence içir derim çünkü ben de yedikleri yeterli olur diye geçiriyordum aklımdan ama olmuyor,tadına gelince eminim lkötüdür kokusu berbat,zaten kızım kokusunu duyunca ağzını açmıyor ama ben o şişeyi bitireceğim çünkü düzeldi şikayetlerimiz.


zumre

ferro sanol verdi doktor birde vitamin. birbirini destekliyormuş bu şuruplar.

çok çabuk yorulduğunu düşünüyorumda demir eksikliğine bağlıyorum. o yüzden sordum.


shekerpare

Merhaba hale benim kısımda da demir eksikliğine bagli kansızlık var bir yaşından beri ama doktor bize damla vermişti sizin ilaclarinizin adı ne ve neden damla tercih etmedi merak ettim gecmis olsun ins hemen iyileşir kuzun ben iidrar yollarini tedavi etmekle uğraşmaktan kansizligin üzerine pek dusemedim malesef
Cevaplamak için Üye ol