11 aylik bebekte gelisim geriligi

gonca_gonca soruyor: 6

10 bucuk aylik kizim   parmak ile gosterdigim yere  bakmiyor. Isaret  etmiyor. Bir kac adim adimliyor fakat koltuk kenarina tutunup  kalkmiyor. Emeklemiyor. Taklit yapmiyor.  Bazen  beni duymanazliktan geliyor.  Cok korkuyorum ve  uzuluyorum. Birde uykuya cok duskun. 2 saate  bir uyumak  istiyor.  Etrafinizda boyle  cocuk  var mi  ?

Bu soruyu cevapla


6 Cevap


nil8820

Emekleme ve ayağa kalkmak için henüz zamanı var. Bence bu konuda endişelenmeyin. Taklit etmeye gelince nasıl şeyleri taklit etmiyor? Mesela el sallamaya çalışıyor mu ya da cee ee oynadığunız da tepki veriyor mu? İşaret etme ve ettiğiniz yeri göstermeye gelince her çocuk farklıdır ve bence bunun içinde geç kalmış değil. Benim oğlum da aşağı yukarı o aylarda yapmaya başladı. Ama tabi kendi fikrim. 


benjamin2010

2 saatte bir uyumak isteyen bir bebek ne harika,tadını çıkarın bence kendi gelişiminde ilerliyor yavrunuz


gonca_gonca

Cee  oynuyoruz fakat cabuk sikiliyor. Gel gel yok bay bay yok. Yapmasini istedigim de yuxume bakiyor.  Yanliz kalirsa ellerine bakip inceliyor. Otizmden korkuyorum rabbim yazmasin. Sokaga  ciktigimizda insanlarla hic ilgilenmiyor. Kedi duran arabanin  tekerlegi vs  seylere  bakiyor.  Pedegoga  goturdum ama  baska   birine  daha  goturecegim .


minikk

Meraba. Benim kızım küçükken insanlarla ilgilenmeyi geçtim insan görünce çılgınlar gibi ağlıyordu. Artık misafirler bizim görüntümüzde mi sorun var diyodu. 3 yasa kadar 10 kelime ancak kuruyordu. Şu an 4.5 yaşında hic susmuyor. Kreşe gidiyor toplama işlemini kafadan yapiyo ve algısı cok iyi. Biz anneler cok evhamliyiz. Tabi yine doktora şüphelerinizi söyleyin ama kötü düşünüp çocuğunuzu ihmal etmeyin anlamasa da siz anlatın surekli


gonca_gonca

Aslında  kizımda isitme kaybi var fakat  bir ay oldu  cihaz takali hala bir degisme yok. Bir ara lala baba dedi simdi yine  sustu. Surrkli  insanlarin icine  cikariyorum ama  insanlara degil oyuncaklara  ve  cevreye  bakiyor.  Birde desen takintimiz var. Desenli  herseye dokunup merak edip bakiyor  inceliyor. Cok korkuyorum  piskiyatriye  randevu almakta cok zor. 


ssebnemm

Aslında yorum yazmayacaktim çünkü bu tür konularda bir şey yok rahat olun diyince ya varsa ve erken teşhisi engellersem korkusu oluyor insanda ama şu aralar yaptığını da yapmaz oldu diyince yazmak istedim. Benim oğlumda da olmustu kızımda da nedense bu dönemde bir duraklama oldu yedi sekiz ay civarı eliyle gel gel yapıp söylüyordu cici diyordu baba diyordu ara ara anne diyordu alkış diyince alkış yapıyordu dil çıkar diyince çıkarıyordu müzik duyunca oynuyordu vs. Ama şu sıralar hiçbirini yapmıyor sanki unutmuş gibi. Dönemsel bir şey sanırım çünkü oğlumda da aynı sizin gibi korkmuştum bir yaşında bir anda patlama yaşamıştı. Kızımın da bir yaşını bekliyorum. Sizin fıstık da inşallah bir yaşında açılır.Cevaplamak için Üye ol