Oğlum vahşileşiyor sanki?

mariposita soruyor: 5

1 haftadır bana saldırmaya başladı, dişlerini sıkarak cimcikleyerek sarılıyor, hani böyle insanın kanı kaynar ya, öyle.bunu yaparken de burnunu kırıştırarak tıs tıs sesler çıkarıyor. ısırmaktan da hoşlanıyor bu arada.
benim seviş tarzım da vahşicedir,ısırmaktan, hırpalamaktan çok hoşlanırım maalesef. kedi köpek gördüğümde bile ellemeden duramam,dişlerimi kıracak derecede sıkarım,onları mıncıklarım,öyle seviyorum yani.
kendime engel olmaya çalışsam da dayanamıyorum,dokunsal biriyim ama vahşi dokunsal.sanırım bunu da ben öğrettim oğluma:(
oğlum yay burcu ve ilk başlarda farkettiğim sarılmaya,sıkılmaya gelemediğiydi,minicik bir bebekkken bile bağrıma bastığımda ıkınarak iterdi beni.sanırım sonra sonra o da alıştı sevme tarzıma. şimdilerde de mutlaka temas istiyor, öpülmeye,ısırılmaya bayılıyor. dediğim gibi kendi de başladı böyle sevmeye.
aslında böyle olmasını istemem. psikopatlık gibi geliyor,ilerde onda bunun farklı tezahürlerini görmek istemem. eşim de normal olmadığını söylüyor. nasıl vazgeçirebilirm diye soracağım ama çocuk illa ki ebeveynlerini taklit ediyor.gerçi babası tam tersi,onu örnek alabilir mi acaba?

Bu soruyu cevapla


5 Cevap


fistikcik

Cevabınız yazdıklarınızda saklı. Farkettiğiniz gibi bebeğiniz sizi örnek alıyor ve taklit ediyor sadece. Onu ve başka canlıları bu şekilde sevmekten vazgeçmediğiniz sürece başka türlü davranmasını beklemeyin. Örnek aldığı 1 numaralı kişi annesidir, geri kalan kişiler (baba bile olsa bu), 2-3 yaşına kadar ikinci sırada yer alırlar.

Mıncıklayarak sevmekte -bebeğiniz bunu sevdiği sürece- bir sakınca yok aslında. Ama ısırmayı öğretmeyin gerçekten. Çok başınız ağrır sonra. Başka bir çocuğu ısırdığı zaman ona yaptığının neden yanlış olduğunu anlatamazsınız. En iyisi siz severken ısırmaktan -şakacıktan bile olsa- hemen vazgeçin.


CokBilmis

Okurken korktum. O nasıl sevmek öyle, tıslayarak filan? :)) Yol yakınken dönün bu huyunuzdan.

Bebek sahibi olmanın bence en güzel tarafı, kişisel gelişiminize en büyük katkıyı yapıyor olması zaten (ne kadar faydacı bir insanım) :)


ipekkusgoz

O şu an yaptığının kötü bir şey olduğunu bilmiyor.Sizden öyle görmüş, bu tür davranışları bir sevgi gösterisi olarak görüyor ve kendince size olan sevgisini bu şekilde gösteriyor. Ama şu an siz kendiniz bile böyle sevgi gösterisinde bulunuyorken bu durum size olumsuz geliyorsa başkalarına yaptığında başka çocuklara,başka büyüklere nasıl tepki göreceğini düşünsenize.Sanırım bu tür sevmekten en azından onu ve onun yanındayken başka canlıları bu türlü sevmekten vazgeçmeniz gerekiyor.


mariposita

yamyam ailesi:)
yok be çokbilmiş tıs mıs diyince korkutucu ama çok sevimli o hali. ama istemem tabi öyle alışmasını.
benim için çok zor olacak, nasıl yaparım bilmiyorum, bugün ısırmamaya çalışayım. bana göre sevmek= sıkmak,ısırmak,hırpalamak. bir tedavisi falan var mı acaba bunun ki?


iflah_olmaz

biz kocayla birbirimizi pek bi güzel öper severiz ama bu oğlan neyi örnek aldı kimden gördü anlamadık.aynen cimcikliyo,dişlerini sıkıyor,ıssırıyo arada:-))))bilemedim:-))

 Cevaplamak için Üye ol