arabada bebek+anne tek başına ???

ritalar soruyor: 4

kafama takılan şu sorunu yaşamış ve deneyimlerini paylaşmak isteyenler vardır mutlaka.
 
bebiş ile anne ne zaman güvenle arabada yanlız yolculuk yapabilirler. kastettiğim anne şöför koltuğunda bebek arkada kendi koltuğunda, diğer koltuklar boş.

Bu soruyu cevapla


4 Cevap


merve_furkan

ben 2,5 ay civarında yalnız başıma araba kullanmıştım bebegı doyururdum bütün ihtıyaçlarını giderdim gaz vs. zaten o dönemlerde arabada uyumayı çok sevıyorlar hemen uyuyordu ve hiç sorun çekmıyorum ancak şimdi 10 aylık benı yolda mahvedıyr bi şekilde oyalıyorum.. kolay gelsın


Aysegul_Yagmur_Irmak

Ben 2-3 aylıkken çıkmaya başladım ama tabi benim dediğim 15-20 dakikalık mesafeye gidiş, uzun değil. Şöyle, anakucağını evden taşıyordum içinde kuzucukla, evde hazırlık da şu şekilde, kemerine emzik tutacağı, ağzına emzik, yine kemerine bir oyuncak. :) Çok nadir ağlardı, onda da yüksek sesle şarkı söylerdim. O zaman ayna falan da yoktu arka koltukta, ama ben hiç tedirgin olmuyordu. Uslu bir bebekti Yağmur bir zamanlar, Irmak ona hiç benzemiyor, umarım o da büyüyünce tersine döner de bari o uslu olur.


cadsiz

bakıcısı olduğu için tek başımıza çıkmamız yaklaşık dört ayı bulmuştu ancak hiç sorun çıkarmıyordu. tüm ihtiyaçlarını giderdikten sonra bir sorun olacağını sanmıyorum, küçükken hemen mayışıyorlar arabada.. ben özellikle emziğini ihmal etmiyordum o kadar.. ama en önemlisi, trafiğin yoğun olmaması bence..
hatta bir kez daha küçükken üstelik yanında bakıcısı da vaken, çok ağladı susmadı. tem de gittiğimiz için kenara filan da çekemedim. yaklaşık bir on dakika kadar konsantrasyonumu kaybetmemeye çalışarak araba kullandım. o zaman zor oluyor ama öncelik sağ salim araba kullanmada, panik olmayacağım diye kendinizi şartlarsanız daha iyi. Ayaz şuan büyüdü hala ikimiz yalnızken çok güzel gider arkada. üçüncü bir kişi varsa, yanındaki ben bile olsam daha çok ses çıkarabiliyor..


firavun

bu sorunun cevabı çocuktan çocuğa değişiyor..kardeşlerim 2-3 yaşlarındayken ikisini de alıp araba kullanabiliyordum ama oğlum yanında yardımcı,karşısında dvd,yanında oyuncak çantası v.s. ile bile her zaman zaptedilemeyen,çabuk sıkılan bir çocuk..babası kullanıp ben yanında oturduğumda bile sürekli onunla konuşulsun,anlatılsın ister..şu anki gidişatımıza bakılırsa 4 yaşından önce onunla 5-10 dk lık mesafeler dışında yardımcısız çıkamayız gibi görünüyor maalesef:(Cevaplamak için Üye ol