kreşe göndermelimiyim?

havvalabtek soruyor: 5

bu zamana kadar annem baktı.oğlum çok aktif .çok zeki annem çok fazla ilgilenemiyo,arkadaşları yok.lütfen yardım edin göndermelimiyim.hasta olmasından korkuyorum

Bu soruyu cevapla


5 Cevap


imgeiremselin

Çocuklar okulda çok sosyalleşiyorlar ve mutlu oluyorlar. Benim küçük kızımda Eylülde başlayacak. Hastalıklar ilk sene mutlaka olacak buna alıştırın kendinizi... 5 yaşında başlasada olacak 3 yaşında başlasada....ilk sene sonra bağışıklık güçlendiği için hastalıklarda azalacak :)


aryaderin

bu yaştaki çocuklar bilişsel,fiziksel ,dil ve sosyal-duygusal gelişimlerinin belli bir olgunluk gerektirdiği döneme giriyor. kreş bu olgunlaşmasını hızlandıracak ve çocuk bir takım (paylaşma,oyun oynama,kendini ve duygularını ifade etme vb...) becerileri sosyal ortamda öğrenecek.bence kreşe gitmesinde fayda var.


Deniz_GUCLU

Merhaba,

Oğlum 2 yaşında ve 4 ay sonra abi olacak. 2 Yaşında olmasına rağmen çok güzel konuşuyor ve her şeyi anlıyor. Ben evden çalışmama ve yatılı yardımcım olmasına rağmen, çevresinde sadece büyüklerin olmasının onu yanlış etkilediini farkettim. Evde oyun grubu oluşturdum ama 4-5 çocuk da yetmedi. Biryerden sonra, çocuğun günlerini aynı şekilde geçirdiğini farkedince okula göndermeye karar verdim. 2 yaşında olmasına rağmen, okuldaki uzmanların görüşüne bağlı olarak, ona bir program hazırladık. Yavaş yavaş okula alıştı. Şimdi çok mutlu. Arkadaşlarıyla ve öğretmeni ile diyaloğunun onu çok geliştirdiğini görüyorum. Ev ve anne ne kadar olsa onların imparatorluğu. Mesela benim oğlum evde kesinlikle yemek yemiyor ama okulda çok güzel besleniyor. Dolayısı ile, eğer okuldakiler de katılıyor ise, erken geç demeden göndermenizi tavsiye ederim.


eberrakt

Merhaba,

Benim oglum 2 yasinda. Amerika'da yasiyoruz ve ben bakiyorum 1 senedir. Krese gondermek aklimda bile yoktu. Ama ozellikle havalar da isininca yerinde duramaz oldu. Burada bir suru Turk arkadasi da vardi. Onlari gorunce sevincten cildiriyordu. Simdi en yakin 2 arkadasi Turkiyeye donus yapiyor. Dolayisiyla ben de krese mi gondersem haftada 2 gun yarim gun de olsa diye dusunmeye basladim. Amerika'da olmamiza ve Tugra'nin ingilizceyi tam anlayamamasina ragmen. Hatta bugun kresi gezmeye de gittim. Tedirginliklerim yok degil. Sonucta bana cok alisti, nasil birakip gidicem diye. Tamamen de keyfi bir durum. Sadece sosyallessin, sikilmasin diye gondermek istiyorum.

Belirli bir yastan sonra cocuklara buyukler yetmiyor. Arkadas ariyorlar. Bence denemekte fayda var. Hasta olursa diye de dusunmemek lazim. Bugun cocuklarin arasina girmese, obur gun giricek. Herhalukarda tanisicak miktopla. Onceden tanismasi daha bile iyi bence.

 

 


erguldogan

hiç düşünme bile.. mutlaka gönder.
onun da sosyalleşmeye ihtiyacı var.
enerjisini atması gerekiyor. evdeki aktivitelerle olmuyor kesinlikle. sonra da atamadığı enerji hem kendine hem de akşam size sıkıntı oluyor.
ayrıca okullardaki aktiviteler çocuğun gelişimeine de paralel olduğu için çok fayda sağlıyor. konuşması, tuvalet eğitiminin pekişmesi, akranlarından taklitle öğrenmesi vb.. herşey için çok iyi..

biz Küçük Şeyler Anaokuluna gönderiyoruz karşıyakada. çok memnunuz.
havuzu ve yüzme antrenörü de var. denizden korkan oğlum 1 haftada mucizeleri yarattı resmen..

bence mutlaka gönder..
sevgiler,
ErgülCevaplamak için Üye ol