süt içir me mekmi ???

nurturia soruyor: 10

Üyenin kendi isteğiyle ya da kurallara aykırılıktan dolayı üyeliği sonlandırılmıştır.

Bu soruyu cevapla


22 Cevap


Sevilsarp

Kızım 18 aylık inek sütü hiç vermedim. Yoğurt ve peynir çok seviyor. Her canlının sütü kendisinedir. Fikrini doğru buluyorum. Kemikler için en yararlı şey hareket ve oksijenmiş..

(Hala emiyor) 


septik

Peki her canlının sütü kendisine ise yoğurt ve peyniri neden veriyorsunuz?Onlar süt mamülü değil mi?Ben süt veriyorum ve şikayetçi değilim.Zaman zaman bu tür haberler çıkıyor ve ben bu haberlerin kasıtlı olduğunu düşünüyorum.Benim ilkokul zamanlarımda da çıkmıştı böyle bir haber.Sonrasında 'aman süt zararlı,ama süt tozu iyi'deyip bedava süt tozu dağıtılmıştı.Sonra bilinç gelişti süt içmeye,içirilmeye başlandı.Nesil nasıl farklılaştı,gelişti?Tekrar geriye döndürme çabası mı bu haberler?


TATLI_CADI

mama firmalarının işine yarayacak bir haber.devam sütleri daha çok satılsın diye.

hepimiz inek sütüyle büyümedik mi??bana bu haber çok saçma geldi doğrusu


bersu_792

ben verıyorum yogurtuda severek yıyor sadece peynırden hoslanmıyor bence sut ver ılerde sut içmesi lazım


ozgu_naz

yakın bir aile dostumuz var nörolog.der ki her anne kendi bebeğini doyurmak için süt üretir. ve o sütün içeriği kendi bebeğini beslemek için uygundur. hayvanlar bol yeşillikle beslenir ve sütleri ondan bol kalsiyumludur. akıllı insan kalsıyum için yeşil yapraklı sebze yer der.asla sütü tavsiye etmez. yoğurt ve ayran önerir. pek içirmeyi düşünmüyorum ben sütü.yasemin_ekin

sütü seviyorum, içiyorum, kızıma da içiriyorum.


Bazen, yeni çıkan haberlerin, bir moda olduğunu ve annelerimizin, buyukannnelerimizin yolundan sapmamak gerektiğini düşünüyorum.

Tamamen kişisel fikrim. 


Bona

aish+1

gulmina ineğe o süt kendi yavrusunu emzirsin diye veriliyor..

ancak kendi yavrusunu emziremiyor çünkü sağılıp , işlenip, kutulanıp insan evladına sunuluyor..

bu arada o ineklere neler yediriliyor? çayıra çimene salınmıyorlar biliyorsunuz ki..bol antibiyotik enjekte edildiğini biliyor muydunuz?

ayrıca yeni doğum yapan ineğin sütü daha çok oluyor diye bol bol çiftleştirilip doğurtuluyor, doğan o yavrular annesinin sütünü içmiyor..

bu söylediklerim kutu / şişe süt üretimi için, köylerdeki inekler için değil ancak günümüzde de köyden süt alan yok zaten..


Bona

maksat kalsiyum ise, yeşillik ve kuruyemişte sütün iki katı kadar kalsiyum var..

bir de yoğurt ayran denmiş, yoğurt ve ayran yapımında ortaya çıkan enzimler faydalı insan vücuduna bu yüzden süttense yoğurt, peynir deniliyor..

ve son olarak..Türk halkının nerdeyse %60'ında demirsizlik var, hani diyoruz ya ben çocukken süt içtim ne oldu, sonuçta süt insanda gözle görünür bir hasar açmıyor ancak kansızlık en büyük kanıtıdır..ulku2010

oğlum 21 aylık halen emziriyorum zaten inek sütüne ve yumurtaya alerjisi var... allahım bütün nimetleri insanlara sunmuş ancak öncelikle her canlının sütü kendi yavrusu için sonra bizler için faydalı..bazı arkadaşların dediği gibi kalsiyum yönünden daha zengin olan bir sürü yiyecek var... çok yönlü beslenmekten yanayım, her şeyden almak lazım...


septik

İnanın anlamıyorum:)Her canlının sütü kendisine ise neden yavrusuna vermesi gereken sütü alıp yoğurt,peynir olarak tüketiyorsunuz.Süt olarak olmaz,ama yoğurt peynir olarak bizde kullanabiliriz mantığını anlamıyorum.Ülkemizde demir eksikliği var evet,ama bunun sorumlusu süt değil.Süt ile birlikte yanlış yiyecekler tükettiğimiz için bizde.Ne denirse densin,ben süt içerek büyüdüm,çocuğumda inşallah öyle büyüyecek.Akşam uyumadan önce bir bardak dereotu verecek değilim:)Cevaplamak için Üye ol