Unutuyor mu???

dilek80 soruyor: 4

Hiç böyle bir soruyla karşılaşmadım artık içten içte iyice endişelenmeye başladım:-(... Benim kuzu sanki öğrendiği şeyleri unutuyor... Şöyleki 2 gün önce öpmeyi öğrendi (öpme dediysem bizim gibi değil tabi, dudaklarını yanığıma değdiriyordu hadi öp annecim diyince)...Ama bugün ne kadar çabaladıysam sürekli kafasını çeviriyor. 2 ay önce el çırpmayı öğrenmişti, şimdi yapmıyor.. Anne, baba, dede laflarını artık hiiç söylemiyor anlamadığım bir şeyler söylüyor kendince ağzı dolu ama .... Birşeyler öğreniyor sürekli her gün ama sanki sonra unutuyor. Daha önce kelimeleri için doktoruma sormuştum, yürümeye odaklandığı için demişti...Ama bu yapmaya başladığı şeyleri niye yapmıyor ama canı mı istemiyor, biraz mız mız bu aralar, diş mi diyorum ama zaten 8 dişi çıktı arkalarıda göremiyorum. Ama beni kurt kemiriyor sürekli... Böyle birşeyler karşılan oldu mu acaba, lütfen yardım edin:-(

Bu soruyu cevapla


4 Cevap


kedidirkedi

çok normal. çocuklar bu aylarda bir süre yeni ögrendiklerini yapar, sonra onu bırakır baska şeyler ögrenirler. devamlılık arzetmeyebilir ögrendikleri şeyler. rahat olun.


nilinmasali

unutmuyorlar,yeni şeyler ögrenince eskiyi rafa kaldırıyorlar,sonra bigün beklemediğiniz bi yerde,tamda olması gereken şekliyle yine yapıyorlar,kızım 9-10 ay arası el sallamayı öğrendi,sonra aylarca yapmadı bir daha ta ki bi gün bi kafede babasıyla otururken beni görüp  by by yapana kadar ,bende bi heves gülücükler sacarak uzaktan el sallayıp öpücük attım,arka masadaki karayagız genç  de üstüne alınıp bana el sallamıştı,sonra biraz bozuldu ama olacak o kadar;)


ediluj

zaman zaman değişiyor..konuşmaya başlayıncada benzer seyler oluyor..Adını net soylediği bir şeyi ertesi gün söylemiyor veya farklı birşeyle adlandırabiliyor..


mert_mert

benim oğlumda 5 6 aylıkken de de ba ba gibi kelimeler söylerdi hatta ben çok erken konuşacak diye düşünmüştüm yaşına gelmesine rağmen anne diye tek bir kelime dahi etmedi hatta ilk söylediği kelime baba olmasına rağmen zamanla unuttu gitti.bazen bildiklerinide yapmaz olmuştu..bende tasalanırdım hatta ceviz balık yedirmeye başladım hafızası güçlensin diye ama sonra anladımki değişken birşey..bazen hiç bilmez dediğiniz şeyleri bir yaparki şaşırır kalırsınız..daha 14 15 aylıkken ben kavanozu açmaya çalışıyordum o bir anda mutfağa koşup bana kaşık getirdi ucunu sok açılsın gibi gösterdi..şok oldum yani sen ne zaman gördün böyle birşeyide bana yol gösteriyorsun..şuan annesi o otomatiğe almış herşeyi kaydediyor..oğlum durdu durdu bir anda konuştu oda ağzında yuvarlar dururdu kelimeleri..Cevaplamak için Üye ol