Cok uyuyan bebek de sorun mudur?

mugmela soruyor: 7

Aksam 7 gibi yatan bebeklerim sabah 5-6 ya kadar uyuyorlar. Yani beslemiyorum gece. Gunduz de birisi en az 4 saat daha uyuyor (bunun 3 saatini bazen araliksiz uyuyor) yani gunluk 15-16 saati buluyor. 6.aya giren bebeklerde bu kadar cok uyku normal mi? Uyanikken hareketlilikte problem yok.

Bir de uyanma saati nasil kaydirilabilir?

Bu soruyu cevapla


7 Cevap


Basak_Ada

Bu kadar uyumaları çok normal,olması gereken bu.benim kızım 3 yaşına girecek 12 saatlik gece ve 1-1.5 saatlik gündüz uykusu uyuyor.
Yalnız gece beslenmeme durumuna takıldım,emziriyor musunuz?eğer emziriyorsanız gece uyanmasalar da uyandırıp emzirmelisiniz.mamayla besleniyorlarsa da bildiğim kadarıyla 9.aya kadar gece beslenmeye ihtiyaç duyuyorlar.


emine_gun

çok uyuyan bebek sağlık bebektir demişti doktorumuz.Ayrıca bebekler uyudukları zaman büyüme hormonu salgılarlar mış bu da kan daki şeker seviyesini yükseltirmiş o yüzden daha da memnun olun bende.benım oğlum 16 aylık 3,5 saatte bir mutlaka uyur.....hemde yaklaşık 3 saat kadar....


Fundaaa

çok uyuyan bebek herzaman iyidir,çünkü büyüme olayı uykuda gerçekleşir (yada büyüme hormonları uykudamı salgılanır demeliydim bilmiyorum)....Ama gece mutlaka en azından 1 defa kaldırıp beslemeniz lazım .Benim oğlumda bebekliğinde geceleri hiç uyanmazdı,bende uykusunun içinde beslerdim :) :)


Aysegul_

bence kilo alımları iyi gidiyorsa gece hiç kaldırmayın. zaten genelde (benim başıma gelen ve burada çoğu anneden duyduğum) 6 7 ay civarı gece uyanmaları tekrar başlıyor. keyfini çıkarın derim. bu arada bildiğim kadarıyla bu aylarda ortalama uyku süresi gece 10 gündüz 5 olmak üzere toplam 15 saat.


Damla

Bizim doktorumuz da 1 aylıktan itibaren gece uyandırmayın demişti. Oğlum da 3,5 aylıktan itibaren beslenme için hiç kalkmadı, 6 ay civarı diş sıkıntıları yüzünden uykusu bozulmuştu. Gündüz çok sık emerdi, 1,5-2 saati hiç geçmezdi, gece uyuyan bebekler besin+su ihtiyaçlarını gündüz karşılıyorlar.


Damla

Bir de benim oğlum toplamda az uyurdu, doktoruma bunu sürekli sorardım ve o hep her çocuğun ihtiyacı farklıdır derdi ve normali budur gibi bir şey telaffuz etmekten sakınırdı. Kendi kızının çok uyuduğunda ve hatta kreş döneminde zorlandıklarından da söz etmişti.

Gece uykularını 15'er dakika geri çekebilirsiniz. Birkaç gün alışınca bir 15. dakika daha geri alırsınız. Öğle uykusunu da birazcık ileri almayı başarabilirseniz böylece yatma saati ileri kayar. Ama akşam saatini değiştirmek istemiyorsanız ve sabah çok da sorun olmuyorsa bence çok kurcalamayın, zaten bu aylarda düzenleri hızlı değişiyor.


mugmela

evet galiba nazarim degdi, bir tanesi iki gundur 4 gibi uyanir oldu! daha iri bebegim herhalde beslenmek istiyor :)
Uyandirmiyorum, boyle devam edecegim, zaten ise baslama durumum var, uykularini hic bozmayayim, cok tesekkurler cevaplar icin.
Gunduz yaklasik 2 saatte bir besleniyorlar mama ile, herhalde ihtiyaclarini bu arada karsiliyorlar.Cevaplamak için Üye ol