bebeğiniz kime benziyor?

cymbelline soruyor: 10

merhabalar:) hamile kalmadan önce veya hamile kaldıktan sonra bebeğinizin kime benzeyeceğini düşündünüz mü hiç? ya sevmediğiniz birisine benzerse:? hatta sırf bu yüzden bebek sahibi olmaktan korkuyorum:( ben bunlarla kafamı çok meşgul ediyorum. ne yapmam gerekir? lütfen yardımcı olabilir misiniz?

Bu soruyu cevapla


21 Cevap


cymbelline

Evet haklısınız;saçmaladığımı düşünüyorum ama genede bu düşünceye engel olamıyorum maalesf:(  tabiki en önemlisi sağlıklı ve hayırlı bir evlat olması.Böyle düşünüp kendimi sakinleştirmeye çalışıyorum.


bahargulce

merhaba bende de böyle kaygılar oluyordu ama gerçektende olumsuz örnekler görünce sağlıklı olmasını diliyorsunuz.bebeğim karnımdayken çok sabırsızlanıyordum.doğduktan sonra genelde eşime benzettiler.ama ne olursa olsun sizden bir parça kendinizi onda görmek hayata onun gözlerinden bakabilmek ve onun gülücüğünü hiçbirşeye değişmemek inanın müthiş birşey...o yüzden böyle düşüncelerle canınızı sıkmayın,güzel düşününkü güzel olsun.
sevgiler


yasemin_ekin

gıdısı kaynanama, bir bakişı bana, bir başka bakışı babasına, yüzü bazen anneanneye bazen amcaya; ayak bas parmağı babaya, diğerleri bana benziyor:)

bir yerden duymuştum,  o doğum telaşı içinde baba kendini yalnız hissetmesin, olaya çabukadapte olsun diye bebekler dogduklaında babaya benzermiş, herkes de aynı baba dermiş:))) bizde böyle oldu..


didemnurcan

sanırım babasına oyle severek baktım ki oglum simdilik tıpkı babası sadece dudakları benden... onemli olan gercekten saglıklı olması, sonucta kime benzerse benzesin o da nev-i sahsına munhasır bir birey olacak...


Ezgi_

benim eşim doğulu olduğu için kaşı gözü dudakları pek bir güzeldir:)) hamileyken, o uyurken bile onu izlerdim kızımın kaşı gözü  babasına benzesin diye.. sonuç: kumral, bembeyaz tenli, kıpkırmızı dolma dudaklı bir kuzu:) her gören babaya benzetiyor. markette, yolda, tanımadığımız insanlar bile AA AYNI BABASI diyorlar:)))Ezgi_

şimdi işin en ilginç kısmına gelelim; (acalya dikkat:))  doğumdan 2 gün önce kaynanamla şiddetli bir tartışma yaşadık ve doğumu bile beklemeden yaşadığı şehre geri döndü. en son ona öyle bir kızgınlık ve kırgınlıkla baktımkiiii, DURU ŞİMDİ NERDEYSE KAYNANAMIN KOPYASI OLDU puhahahaha:)))) Annem hep derdi, hamileyken birine çok bakarsan (sinirle yada severek) bebeğin ona benzermiş. kaynanamın son dakika bana attığı gole bakın yahu:))))))))


cymbelline

peki bu duruma sinir olmuyor musun ezgi-duru? ben de bu durumdan korkuyorum:(


busraa

Walla eğer baktığın kişiye benzerse benim işim çok zor.
öğretmen olduğum için hergün onlarca öğrencinin yüzüne bakıyorum, çok efendi çok çalışkan öğrencilerimin yüzüne bakarken 'benimki de böyle başarılı, böyle güzel olsun' diyorum.Ama diğer haylaz öğrencilere _onları içimden dahi kınamamak_ için daha az bakmaya çalışıyorum.
Aile efradı için de herbirinin hoşuma giden özelliklerini sıralıyorum.Gözleri ve ayakları anneme benzesin, saçlarının gürlüğü halasına, saçlarının dalgası babasına, dudakları, boyu posu annesine :)))Ezgi_

cymbelline; olurmu öyle şey? valla hiç de sinir olmuyorum. birisi kime benziyor diye sormasa farketmiycem bile kaynanama benzediğini:))) şaka bir tarafa, insanın kendi çocuğu dünyanın en güzel çocuğu... kime benzerse benzesin. hem bebeğinin büyümesini, gelişimini, hareketlerini takip ederken kime benzediğini umursamıyorsun önemsemiyorsun bile.  En önemlisi sağlıklı huzurlu ve mutlu bir bebek olması....


Ezgi_

evet peyibal, hurafelere inanmak mı lazım acaba? :)))Cevaplamak için Üye ol