Aşı

bahriye44 soruyor: 6

Bebeğine aşı yaptırmayan varmi? Yada hangilerini yaptırmadiniz?

Bu soruyu cevapla


6 Cevap


kurablyemm

Hepsini yaptırdık zaten sağlık ocağı arıyor mecbursunuz


mustafamami

http://www.sadehayat.com/islam-asilar-ve-saglik/


bu tür tartışmalar varken aşının mecburi olmasını hiç sorgulamadan kabul etmememiz lazım. biz de maalesef oğlumda hepsini yaptırdık. kızımda da şu ana kadar yaptırdık. bundan sonrakileri yaptırmayı düşünmüyorum açıkçası. bu konuyla ilgili dava açan ve kazanan bir aile var ve emsal teşkil ediyor sanırım. arayacaklar gitmeyeceğim, bakalım ne olacak... hayırlısı... 

aynı konu flor uygulamasında da var. mecburi olmasa da geçenlerde dişçi istemediğimizi söyleyince bin tane laf söyledi. çocuğumun ağzına zehir sürmek istememem en doğal hakkım.  


bahriye44

Aşı zorunlu degil arkadaşlar araştırın Anayasanın 17.maddesinde belirtiliyor. Isteginiz dışında aşı yapılırsa dava alabiliyorsunuz kurumlara. Zaten sağlık ocağında asıyla ilgili bilgi veren yok. Verilen bilgi sadece şu " hastalıklara karşı koruyor" . Çok basit bir soru neden yeni doğan bebekler sarılık geçiriyor çünkü doğar doğmaz o mikrop veriliyor , bağışıklığı kuvvetli doğmuş çabuk anlatıyor ama immün sistem yetersizse sarılık tedavisi uygulanıyor. Şu çiçeği aşısından önce sucicegi olan bir çocuk tekrar aşı olmuyorsa aşının ne önemi kaldı gibi.ben hepatit aşılarının yaptırmadim çok şükür bebeğimde sarılık olmadı. Sarılık olmasın diye sık emzirin deniliyor çünkü anne sütünün koruyuculugu asıyla verilen mikropları bastiriyor.

För uygulamasİda ayrıca saçma konu. Florun kansere neden olduğu bilindiği halde çocuklarda bunu uygulamak gibi bir yonteme neden gidiliyor anlamıyorum.

Rabbim evlatlarımızı bütün kötülüklerden korusun can sağlığı versin inşallah


bahriye44

Ayrıca çocuk felci aşısının otizme neden olduğu kanıtlanmış olmasa bile birçok bulgu bu noktada toplanmış durumda. Otizmin çaresi öncelikle bağırsak Florasından başlıyor buda ayrıca bir bilgi.


dilrubaa

Mustafamami keske daha bilimsel bi kaynak verseydiniz. Dunyada zamaninda oldurucu olan pek cok hastalik bugun anilmiyorsa asilama sayesinde, bunu unutmayalim lutfen.

http://m.milliyet.com.tr/pembenar/asi-karsiti-konusanlar-aslinda-gizli-asi-destekcisi-olabilir-mi--pembenar-yazardetay-yasam-2256696/


halbuse

https://eksisozluk.com/asi-yaptirmaya-mecbur-degilim-hareketi--2621615

Bunu okur musunuz, yine de başka kaynaklardan da araştırmaya çalışın.

Ben yaptırdım aşı takviminde olanları. zorunlu olmayanları yaptırmadım.Cevaplamak için Üye ol