eşime enerji takviyesi

Puccanne soruyor: 5

bu yazıyı  utanarak yazıyorum ama sizin fikirlerinize ihtiyacım var..doğum yapalı 6 ay oldu  ilk başlar kırklıydım filan sonrasında bebiş durmuyordu haftadan haftaya ilişkiye giriyorduk eşimle ama şimdi dahada kötüye gidiyoruz aydan aya 2 aydan 2 aya ilişkiye giriyoruz kesinlikle eşime yorgun ve stresli gözükmüyorum deyim yerindeyse giyinip kuşanıyorum ama ilk zamanlar geri çevirmezdi ama şimdi yanımda oturuyor öpüyor ama devamı yok çaresizlik içindeyim kesinlikle hayatında biri yok ama canının istemediği kesin gibi ne yapmalıyım sizce...

Bu soruyu cevapla


5 Cevap


CokBilmis

Tedirginliğinizi açıkça belli edin ve ondan neden ilişki sıklığınızın azaldığını açıklamasını isteyin.

Bazen sizin aklınıza gelmeyeck küçük bir neden olabilir. Canınızı acıtmaktan korkuyordur mesela. Ya da sizi incitebilir ama bazı erkekler emziren kadına karşı ilgilerini yitirebiliyorlar. Sorun her neyse açıkça anlatmasını isteyin.

Belki de ona göre sorun yoktur, hayatının bu aşamasında bu sıklık ona yetiyordur belki de. Eğer öyleyse bunun sizin için sorun teşkil ettiğini, hayatınızın bu noktasında çekici olduğunuzu hissetmeye daha çok ihtiyaç duyduğunuzu söyleyin.

Açık konuşur ve söyledikleri karşısında kırılıyormuş gibi gözükmeyerek onu da açık konuşmaya teşvik ederseniz, dertlerini anlatıyor genellikle erkekler.

Çocuktan sonra her çift yeni bir döneme başlıyor. Cinsel birliktelikte de farklı bir noktaya gidiliyor. Ancak konuşarak aşabilirsiniz.


Nerimanim

Bu konuda tavsiye vermek cok zor, cunki her insan ve ciftin ozeli farklidir ve dolayisiyla ozeldir. Iliskinizin cocukla birlikte degisime ugramasi normal ama bunu guzel bir sonuca vardirmak ikinizin elinizde, biraz degisiklikler yapmanizda fayda olabilir. Bu degisiklikleri kendiniz dusunebilirsiniz surpriz seyler uyguluyabilirsiniz veya aktif bir esiniz varsa konusup birlikte yenilikler dusunmenizde fayda var. Anlasilabilir birseyler soyledimse ne mutlu :)


Puccanne

konuşmak fayda etmiyor konuştugumuz zaman tammda sonra yine aynı canı istemiyor gibi duruyor aynı. bir mesir macunumu yedirsem acaba...:))


fistikcik

Bu durumun mesir macunu ile ilgisi yok ki... Tamamen psikolijik bir durumu enerji eksikliğiyle bağlantılandırmak anlamlı değil.
Çokbilmiş'in yazdıklarını tekrar okuyun isterseniz, "açıklıkla konuşun eşinizle" diyor. Buna bu durumun sizi üzdüğü, daha önce konuşma çabalarınızın etkisiz kaldığını hissetmeniz vs de dahildir. Eskiden eşinizin "sevgilisi" idiniz, şimdi bu rolün önüne "çocuklarının annesi" rolünüz geçti.  Bu da romantizmi bir miktar düşren bir durum. Bunları konuşun eşinizle.


fistikcik

Tabii ki kesinlikle emin olamayız, ben de "kesinlikle budur" demek istemedim. Ancak yazdığım durum çok yaygındır, ve başka sebepler olsa bile bahsettiğim "rol algısında değişim" çok sık yaşanır. Benim eleştirmek istediğim soruyu soran arkadaşın eşiyle konuşmadan çözümü "enerji takviyesinde" aramasıydı. Eşiyle konuşması gerektiğinin altını çizdim.Cevaplamak için Üye ol