zaman geçirme-tv izleme

elifozkan soruyor: 4

Benim en büyük sorunum zaman geçirme. Maalesef yapacak bir şey bulamayıp, sıkıldığımızda tek çaremiz televizyon oluyor. Günde 2-3 saat izliyoruz.Özellikle sabah 5-6 da erkenden uyanınca televizyondan başka alternatif kalmıyor. Bende henüz ayılamadığımdan o izlerken yanında yatıyorum. Çok rahatsız oluyorum zaten öyle bir izliyorki hipnotize olmuş gibi. Dikkatlice oraya bakıyor. Tabiyki hep çizgi film yada cd izletiyorum ona çok dikkat ediyorum başka bir şey seyretmemesine. Akşamları da 5 saat nasıl geçiyor?(5’den 10’a kadar) Oyun oyna, resim yap nereye kadar. Ayrıca ev işleri de oluyor, yemek saati. Nasıl çözüyorsunuz bunu arkadaşlar.

Bu soruyu cevapla


14 Cevap


Damla

Ben de bir belgesel izlemiştim.

Bir grup çocuğa oyuncaklar veriyorlar, arka planda da TV açık, çocuklar izlemiyor ama o sırada.

Diğer grupta TV yok.

İkinci grubun konsantrasyon süresi açık ara fazla çıkıyor. Çünkü, sesler değiştikçe çocuğun ilgisi dağılıyor.


kumru

evet arkadaşlar ama bende 1 yaşından beri izliyoruz tv ama ben oğlumu başka türlü ne doyurabiliyorum nede durduğu yerde durdurabiliyorum eğer tv izlemezse ne yemek yer nede uslu durur. evet şimdi diyorum ki sizce ne yapmalıyımşimdi oğlum 21 aylık


BerinT

bence bu tamamen değişken bir konu.anne ve çocuğa bağlı.anne kendi yetersiz hissetmeye başlıyorsa,bunalmışsa,çocuğa gerginliğini yansıtacaksa izlettirmesi daha iyi bir seçenektir bence.beyni zarar görecek,konsantre olamayacak kaygılarıyla,agresif ama daha başarılı bir birey yetiştirmek bana anlamlı gelmiyor.illa çok zeki,çok akıllı olmak zorunda değil bebeklerimiz.biraz da akışına bırakmak lazım.
bir anne bu siteye üye olduysa zaten bilinçsiz değildir.sabahtan akşama kadar izlettirmez.ama gücünün yettiği neyse onu yapar.
ayrıca ben bu konuda,.çalışan annelerle,evde kalan annelerin yaklaşımlarının çok farklı olduğunu düşünüyorum.


fturkmen

ben işe başlamadan önce vakit geçirmek için benim seçtiğim çizgi filimleri beraber izliyor neler yaptıklarını anlatıyordum,şimdi babannesiyle evde ve tv izlemiyor,babannesi açacak olsa gidip kapatıyor,oyuncaklarıyla oynuyor,oyun hamuruyla,dergilerine bakıyor,akşam ben gidincede boyama yapıyoruz,oyun hamuru,şarkılar falan zaman geçiyor...
Cevaplamak için Üye ol