1 yaş sonrası

nurturia soruyor: 5

Üyenin kendi isteğiyle ya da kurallara aykırılıktan dolayı üyeliği sonlandırılmıştır.

Bu soruyu cevapla


15 Cevap


mert_mert

anne sütü alamayan vs sebeplerle sütten kesilmiş bebelere formül süt ve devam sütü harici başka ne verilebilir cidden merak ettim.pirincin suyunu sıkıp içircek halimiz yok eskiler gibi.yani bazen emziren anneler takviye verilen sütlere karşı tepkili..yapılacak birşey yok maalesef..


CokBilmis

mert_mert: Zaten formül ve devam sütleri tam da o saydığınız koşullar için geliştirilmiş ürünler. Yani bebek herhangi bir nedenle doğuştan anne sütü alamıyorsa ya da ek gıdaya başlamadan anne sütündne kesilmek zorunda kalmışsa bu hazır gıdalar, bebek için hayat kurtarıcı oluyor. Can simidi gibi yani.

Ama 1 yaşını bitirmiş, eline pirzola alıp kemiren bir bebeğe formül veya devam sütü (adı her neyse, hazır gıda işte) verilmesini anlayamıyorum. Hem para tuzağı, hem de hiçbir faydası yok.


nilinmasali

Çok bilmiş,direk sana yönelik değil cevabım ,ama 1 yasını gecmiş,normal sartlarda eline pirzolasını alıp kemirebilen,çatal kasıkla pekala kendini besleyebilen bir bebeğin ,fiziksel kosullarla alakalı bi şekilde beslenmesini durdurduğu bir noktada da can kurtaran oluyor o sütler ve ben şahsen şu an kızımın tek beslenme kaynagı olan devam sütleri hakkında  böyle yorumlar duyunca birisi kafama vuruyomuş hissine kapılıyorum,pek tabii bende biliyorum baska seyleri yese daha iyi olacaktır,zaten her anne farkındadır bu durumun,gönül ister ki kızım yemegi tencereyle yesin ama olmayınca olmuyor,böyle yorumlar iştahsız bebelerin analarını çok üzüyor :(  paylasmak istedim


CokBilmis

nilsafak:

Soruyla alakası yok ama sen yazınca aklıma takıldı: Acaba sen de genel olarak annelerin düştüğü hataya düşmüş ve çocuğunun kendini doyuramayacağı fikrine kapılmış olabilir misin?

Mesela kızın bı mevsimde karpuz yiyor mu? Ben ki kızımın obur olmasından şikayetçiyim, bazı günler benim obur kızım bile günlerce karpuzdan başka bir şey yemeyebiliyor.

Havalar çok sıcak, şahsen benim canım da sıcak hiçbir şey yemek istemiyor.

Biras kısır, biraz mecimek köftesi... O da belki. Ama 1 kg üzüm yiyebilirim. Şu sıra ailecek meyve yiyerek yaşıyoruz.

Hele kızım 11-15. aylar arasında tamamen meyve ve kuruyemiş ile yaşamıştı. Yine de boyu ve kilosu hep yerindeydi.


mert_mert

çok bilmiş bence kızının 1 ay boyunca meyve yiyipte boy ve kilo normal olması çok doğal çünkü meyve de göründüğü kadar masum değil karpuz mesela kilo yapıyor şeker deposuymuş ..

 bir tv kanalında diyetisyen bir bayana hiç kilo alamıyorum ne yaptıysam aynı kilodayım ne yapsam ne yesem diye sormuştu ..o zaman hergün bir kase çerez fındık fıstık kuruyemiş gibi ve çok meyve ye demişti ..bu cvpa çok şaşırmıştım bende halbuki meyvenin hiçbir etkisi yok diye düşünenlerdendim..ayrıca kendi fikrim bir çoçuğunda 1 ay boyunca sadece meyve ve kuruyemiş yemesi cidden hiçde sağlıklı değil gibi geldi..
Cevaplamak için Üye ol