Muhallebi ve devam sütü

serpil_nehir soruyor: 7

Kızım 5 buçuk aylık, kilosu biraz az olduğu için ek gıdalara özellikle kilo aldıracak muhallebiye başlamamızı önerdi doktorumuz. Sanırım muhallebiyi inek sütüyle değil de devam sütleriyle yapmak gerekiyormuş tabii içine şeker koymadan. Devam sütlerini hiç sevmiyor kızım maalesef. Çok tatsız olmaz mı bu şekilde muhallebi, şeker de olmıcak içinde. Sizler nasıl yaptınız, kafam karıştı. Kİlo almaması çok üzüyor beni. Bu devam sütlerinden tadı hangisinin güzeldir ? Bugün sma'ı denedim de tadı çok berbat geldi bana.

Bu soruyu cevapla


17 Cevap


ymz84

ben pirinç unu ve dewam sütü ile yapıyorum cnm.doktorum verdi bu tarifi.


serpil_nehir

pirinç unu ve devam sütü ile denedim ama maalesef yemedi.


ketrin

Milumil ben bir dönem kullandım ama bulamayınca aptamil normal devam sütüne geçtim. 1 yaş öncesi onlanları kızımda zorla içerdi ancak 1 yaş sonrasını çok güzel içiyor. Milumil artık üretilmiyor ben mliupa ile konuşmuştum o dönemde bulmanız imkansız.


serpil_nehir

Evet baktım internet sitesinde yok zaten milumil. Devam sütü konusunda çok dertliyiz içmiyor hiçbirini. Dün muhallebinin içine bir tatlı kaşığı pekmez koydum, onu biraz yedi. Umarım pekmezi bu kadar küçükken vermenin bi zararı olmaz.


ketrin

conformil ya da bebelac denedinizmi?


serpil_nehir

conformili denemedim ama bebelacı içmedi. Conformil farklı mı acaba sade aptamilden ?


ketrin

yani ben milumil bulamayınca milupa bana conformilde tatlıdır yakındır ona demişti onu almıştım 9 aydan 12 aya kadar. sonra zaten aptamil juniour a geçtik ona bayılıyor sorun yok. sizde deneyin derim
Cevaplamak için Üye ol