Cantalı bebek tasması hakkında ne düsünüyorsunuz

bellroad soruyor: 9

yeni yurumeye baslamıs ve cok hareketli cocuklar icin yapılmıs sırt cantası, ucundaki tasma gibi ipten de anne/baba tutabiliyor, boylece cocuk guvenli bir sekilde ailesinin yanında kalıyor. Tasma dendiği icin cok hos karsılanmıyor ancak benimki gibi bir dakıka icinde gozden kaybolabilen, ozellikle saklambac oynamaya bayıldıgı icin dısarıda da alakasız yerlere gidip sesini cıkarmayan, el tutmayan yanında durmayan, kacıp giden cocuk icin alınmalı mı?

toplumda hos karsılanmayacagını soyleyenler var ama gecen gordum birinde cok sirin duruyordu anne cekistirmediği surece ha elinden tutmus ha tasmadan gibi geldi. dusuncelerinizi merak ettim.

Bu soruyu cevapla


9 Cevap


bayselif

bence hos değil , hiç görmedim ama çocuk psikolojisi acısından olumlu olacagını sanmıyorum.


Meryem_

Oldukca hareketli oglum icin ozellikle havaalani gibi kaybolma riskinin yuksek olduğu yerlerde cok severek kullandim. Cocugun emniyetinin baskalarinin ne dusundugunden onemli olduguna inaniyorum. Boyle kipir cocuklar anne babalarin koydugu sinirlara daha cok ihtiyac duyar. Eger cocuk rahatsiz olmuyorsa (oglum cok severdi) bir sikinti olacagini dusunmuyorum.


nevinc

Bence milletin ne diyecegini hic ama hic onemsemeyin Allah korusun basına bir olay gelse siz yanicaksiniz baskasi değil sevgiler :)


opposition

Milletin ne diyeceğinden çok çocuğun tabiatı önemli. Ben de almıştım ama kullanamadım. Çünkü gitmek istediği yöne gidemediği için avm nin ortasında yere yatıvermişti :) inatçı ise pek işe yaramıyor yani.mutluannelif

Bilemedim aslında... Benim de çok hareketli bir çocuğum var. Sanıyorum büyüdükçe daha bilinçli davranır, bu bi süreç, bi dönem böyle oluyorlar. Bu çanta bana çok doğru gelmiyor başka şekilde öğrenmeli bence kaybolmamayı.bellroad

bugune kadar hic kaybetmedim ama kacıp saklanabiliyor. aslında korkum elimi bırakıp yola atlaması, kucuklugumde boyle bir olaya sahit olmustum 4 cocugu ile karsıdan karsıya gecmek isteyen bir anne ve elinden kurtulan kucuk cocugun trajık sonu, o anı unutamam, en buyuk korkum elimden bırakıp yola atlaması, herseyı anlasa da dur'dan, bekle'den pek anlamıyor simdilik.


nilinmasali

Psikolojisini olumsuz etkiler diye düşünüp almadım zaten benim ki  sizinki kadarken elimi bırakmayı aklının kenarından dahi geçirmeyen bir bebekti,ama son bir kaç gündür huy değiştirdi,dün  otoparkta aniden  elimden fırlayıp bi arabanın altına giriyordu son anda yakaladım:(,şu an prangayamı vursam diyeceğim bir ruh halindeyim,psikolojisini falan düşünmeyi kenara koydum,en azından riskli bulduğunuz durumlarda kesinlikle kullanın derim.


nilayy

bazen şartlar böyle şeyleri kullanmaya zorlayabiliyor insanları. her çocuk farklı sonuçta; kendi çocuğunuzu da en iyi siz biliyorsunuz. kim ne derse desin , her sokağa çıktığınızda yürek çarpıntısı yaşayacağınıza, çocuğunuz izin verirse kullanabilirsiniz diyorum ben. Allah korusun birşey olursa sizin canınız yanacak çünkü.


Uk_Den

Birinci çocuğum çok temkinli idi, gerek duymadım. İkinci... Elimi tutmuyor. Elini arkasına saklıyor. Kendi başına, başına buyruk geziniyor. Baktım olmayacak, aldım tasmalı bir mini çanta. 18 aylıktan itibaren kullanılabilen bir marka, aşağıdaki blog yazım orada resimdeki gibi.

http://www.gezginanne.com/2016/06/bebeklere-tasma.html

Kimileri psikolojik açıdan çocuklara uygun değil demiş yorumlarda; ama kaynağı nedir, ne psikolojisi diye açıklamamış. Varsa bilimsel araştırmalar yorum olarak bırakın lütfen. Tabii öte yandan bu çanta benim psikolojim için iyi. Yoksa ay suya mı düşecek, ay havaalanında gözümün önünden mi kaybolacak, ay biri mi kaçıracak diye benim de aklımı alıyor çünkü. Yani onu bilemem; ama benim psikolojim için iyi.


Cevaplamak için Üye ol