Bebeğiniz gece hiç uyanmadan uyuyor mu?

meralll06 soruyor: 10

7 aylık bebeğim.emerek uyuyor.emzik kullanmıyoruz ama benı emzık nıyetıne kullanıyor ve gece her uyandığında emmek istiyor.gece sabaha kadar 4-5 sefer kalkıyorum.ama acıktığı için emmiyor.boş boş emıyor.emerek degılde normal uyumasını ıstıyorum.bir çözüm önerınız var mı?

Bu soruyu cevapla


203 Cevap


mutluannelif

Emerek uyuttuğunuz içn onu istiyor.Gündüz uykusunu emzirmeden uyutun derim.Emsin sonra bıraktırın memeyi kendi kendine uyumasına izin verin denemeniz lazım belki birkaç seferde olur ya da hiç olmaz denemeden bilemeyiz.

Kızım Minikken emerken uyuyakaldığı olurdu ama emerek uyutmadım yani büyüdüğünde emdi sonra çektim memeyi asla izin vermedim ( çünkü tahmin ediyordum başıma geleceği ) 7 aylıkken de gece 1 kez uyanır emer uyurdu.Uyku sorunu hiç yaşamadık biz. ( radikal bazı günler dışında ) Şimdi de gece deliksiz uyur eğer tuzlu birşeyler yediyse gece su içmeye kalkar.22 aylıkken de kendi isteğimle memeden kestim.


nemu3455

sanırım uyku eğitimi vermelisiniz.

uyku saati geldiğinde doyurucu gece mamaları var onlardan verirseniz, karnının tok olduğunu bildiğiniz için emzirmeden yatırabilirsiniz bile.
her çocuk farklı tabi ama uykuya dalması için bir materyal bulun onunla oynarken uyuya bilsin.
benim kızımın ince bir örtüsü vardı yazın onu yüzüne sürerek uyurdu. şu sıralar bıraktı o örtüyü.


meltemm_35

bıraz uykusuz kalacaksın ama uyandıgı zaman meme vermeyecksın bıraz aglar mızmızlanır ama sonra alısır..bı sure sonra kendı uymaya baslar merak etme


tdgteam

Oğlum biberonla anne sütü almasına rağmen( yani aç mı tok mu biliyoruz) gecede 6. 7 sefer kalkıyor. Uyanmıyor ama mıkırdıyor, dönüyor, ayaklarını kaldırıp atıyor, üstünü açıyor. Yani tok olması da çare olmuyor;);)biberondan bir çeker bir döner yani perişanız;)


hosgeldinbebegim

Benim kızım da aynı. Ama öylesine emmiyor cok ciddi, aç gibi emıyor:)

O yuzden hiçbirşey yapmayı düşünmüyorum.

O emsin diye ücretsiz izin aldım buna değsin istiyorum:)

8 aylikken ise başlayacağım o zaman halen bu kadar cok kalkarsa müdahale ederim ama buyuk kızım gibi kalkmaları 1 e düşürür sonra da kendi bırakırsa hicbisey yapmama gerek kalmaz.ipekkgulnur

Bende bu soruyu acmak istiyodum. Bizde de tam tersi karni toksa emmeden de uyuyabiliyor. Iki ay oncesi 9,5 saate kadar emmeden uyuyabiliyordu. Simdi gece uzun uzun emiyo. Bende gunduz ek besinlerden sutu az geliyo diye düşünmüştüm. Napsakta bir care bulsak. Cok uykusuz ve yorgunum cokk.


kedilerinannesi

benımkı 7 aylıkken cok sık uyanıyordu emıp uyuyordu

sütten kestikten sonra düzeldi yani 1 aya yakındır delıksız uyuyor


meralll06

ben de bakalım kendımce bır eğitime başladım.onu üzmeden çok ağlatmadan kendı kendıne uyumayı öğretmeye çalışıyorum.2 gündür deniyorum..başarılı olcagımı umuyorumderindeniz13

Meralll06 aynı sıkıntıyı biz de yaşıyoruz. Nasıl bir eğitim veriyorsun, paylaşırsan çok sevinirim.


bilmuh

Aynı dertten muzdarip bir anneyim.su an izinde olduğum için zor gelmiyor ama çalışmaya başlayınca nasıl olur bilemiyorum.ama bu akadar küçükken aralıksız on saat uyuması bence imkansız düşünsenize biz bile acıkıyoruz dört beş saatte minicik bebikler nasıl acıkmasın.oğlum 4aya kadar aralıksız 5 bazen 6 saat uyurdu ne olduysa o aydan sonra değişti şimdi maximum 2buçuk saat uyuyor emmek istiyor bende çok küçük olduğu gece emmelerini kesmek istemiyorum bir yaşına kadar en azından.eğitim konusuna gelince ben başarılı olamadım bir kaç denemem oldu ama memeden kesmek istemediğim için vazgeçtim çok ısrarcı olmadım.eğer bildiğiniz bir yöntem tavsiye vesaire varsa paylaşırsanız sevinirim.herkese kolaylıklar dilerim.Cevaplamak için Üye ol