Geceleri uykusuzluk?

pertuni soruyor: 3

Oğlum bayram öncesine kadar geceleri deliksiz uyurdu. Bayramda eşimin memleketine gittik, tabii ilgiden müthiş memnun ama uykusuzlukla geri döndü. Sonrasında ise uykusuz geceler başladı bizde. Nedenini tam anlayamadım çığlıklarla uyanıyor ve ancak memede sakinleşebiliyor. Bir hafta önce farkettim dişleri belli olmuş altta. Aç olmadığına eminim, sütüme ve ek gıdalara güvenemediğim zaman mama deniyorum istemiyor, tabii buna seviniyorum :) Acaba dişlerinden mi, yoksa yer değişikliğinden mi? Tecrübeli annelerin yardımına ihtiyacım var çünkü gerçekten zombi modundayız ailecek. Çünkü gece uykusunu alamayınca gündüzleri de hırçınlaşıp zor uyuyor. 

Bu soruyu cevapla


3 Cevap


polen

geçiş dönemi olabilir,bizde de var şu aralar.oğlumda da yaşamıştım birkaç kez.gece deliksiz uyuyan çocuk fırtlayıp kalkıyordu cin gibi.ışığı açmadık,o ağlasa da biz konuşmadık,sadece pışşş diye sakinleştirip yatağına koyduk.kalkmak istedikçe tekrar aynı şeyi yaptık.işe yaramıştı.şimdi kıza uyguluyoruz.


pertuni

Evet galiba dişlerinden bu sabah iyice ucu gözükmüş dişinin.Ama çok uzun sürdü 1 ay nerdeyse ve dün gece hiç uyuyamadı ne meme istedi nede bizi kıvrandı yataklarda. Birde kızarıklıklar başlamış sırtında ve kulak arkasında. Galiba bir doktorun görmeside iyi olabilir. Teşekkür ediyorum.


ayberke

Bence dişlerdendir.Huzursuzluk , ağrıdan burnunun tıkanıklıından uyuyamaz, yemek yiyemez bu dönemde sadece anne sütü yada sulu besinler daha iyi gelebilir.Cevaplamak için Üye ol