doğum sonrası sağ el bileğinde ağrı

gullika soruyor: 6

Doğumdan sonra bebeğimi taşımaktan ve sanırım emzirme tutuş pozisyonundan kaynaklanan ağrılarım oluyor sağ bileğimde.Ağrının merkezi başparmak kökünün bilekle birleştiği noktada.Araştırdım ve bu hastalığın adının " De quervain tendiniti" diğer bir adıyla "anne sendromu" olduğunu öğrendim.Şimdi tek korkum ilerleyip de sağ elimi kullanamaz hale gelirsem yavrumu nasıl tutup emziririm?Eğer bilek korunmaz ve ilerlerse ameliyat gerekebilirmiş.

Sizde de varsa tecrübelerinizi paylaşırsanız sevinirim.

Bu soruyu cevapla


6 Cevap


aslihank

gullika ben yasadim ayni anlattigin seyi. Oglum 5. ayindayken iyice artti ve doktora gittim, sIkca rastlanan birseymis. Hatta bende kist de cikti ilerleyen zamanda orada, sanki kemik ucu sivrilmis gibi bir seyler oldu. Dedigin gibi tedaviye yanit vermez ve artarsa ameliyatla alinmasi gerekebilirmis orda olusan kistin. Agri cok oluyor o bolgede, ben de cok korkuyordum. Dr. tedavi olarak bir krem ve de el-bilek icin kullanilan bir atel verdi. netten nasil bir sey olduguna bakabilirsin. Gun boyu onu takiyordum koluma. Tabii bebekle olunca mutlaka birinin yardimi gerekiyor o donemde cunku bebegi besikten almak bile zor oluyor. Ama tedaviye yanit aldim ben. 1,5 ay kadar kullandim. Sen de airsin umarim. Cok geciktirmeden goster mutlaka bir doktora.
Gecmis olsun.


Nazife

Benzer sorunu ben de bebeğim 6 aylıkken yaşamıştım. Bir fizik tedavi doktoruna görünüp birkaç hafta boyunca atel kullanmıştım. Bu tedavi şekli bende işe yaramıştı. Şu an hiçbir problemim yok.

Bir an önce fizik tedavi doktoruna görünün derim. Geçmiş olsun.


tubitub

yaa inanamıyorum... ben son bi kaç aydır bu ağrıyı çekiyorum ve soğuk girmiştir vs. deyip geçiştiriyordum. mesele bu kadar ciddi demek.. bi kez daha iiki bu siteye kaydolmuşum diyorum. sağolun arkadaşlar. eksik olmayın (:


sadiye_eren

merhaba, bende de 2 aydır aynı sorun var.önce günde 4-5 kere buz koyup sprey sıkıyordum.sürekli de atel takıyordum. ama ağrılar aynen devam etti. tabi sağ elim olduğu için mecburen kullanıyordum.doktor geçmezse kortizon iğnesi yapcağını söylemişti. sonra başka doktora gittim. o da ya kortizon iğnesi yada ozon iğnesi dedi.kortizonu istemedim.3 seans ozon iğnesi yaptırdım.hala devam ediyor ağrılarım.artık sağ elimi hiç kullanmamaya başladım.bebeği emzireceğimde bile annem alıp veriyor.umarım kısa zamanda geçer,çok zor birşeymiş.zaman zaman ümidimi yitiriyorum, geçmeyecek heralde ameliyat olacağım diye.2 seans daha ozon,sonra bilmiyorum ne olacak.


gullika

Atelli bileklik aldım bir süredir kullanıyorum gerçekten işe yarıyor tavsiye ederim.Sadece sürekli elimi yıkamam gerektiğinde alt değiştirme,emzirme,mutfaktayken..falan tak çıkar yapıyorum bir de tabi biraz hareketi kısıtlıyor bebeği tutarken ama artık eskisi kadar ağrımıyor.


sadiye_eren

ben de sürekli atel takıyprum.sol bileğimdeki ağrı atelle geçti, ama sağ geçmedi. ozon falan da fayda etmedi. en sonunda 1 ay önce bir doz kortizon iğnesi yapıldı (depo medrol). ondan sonra tamamen geçti, ama hala atel kullanıyorum.iğnesiz geçirebildiğine sevindim. ama çok dikkat etmemiz lazım. fazla yorunca tekrarlıyormuş.Cevaplamak için Üye ol