Caddebostan anaokulları

fab soruyor: 9

Merhaba, Oğlum 4 yaşında. İyi bir anaokulu arayışındayım. Şu ana kadar Caddebostan hamam sokak civarındaki tüm anaokullarını gezdim. Ancak içime tam sinen bir yer bulamadım. Kurumsal yerler çok fiyatlı. Yakın çevremde gidenlerden biliyorum. 2 hafta okula gidiyorsa, 2 hafta hasta. Bu neden aylık 1500 TL çok fazla geliyor. Early Steps diye İngilizce eğitim veren bir yer var. Yazın haftada 3 gün 3 saatlik programları varmış. Aylık ücret 500 TL. Tavsiye eder misiniz? Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Bu soruyu cevapla


9 Cevap


gulege

benim fikrimi sorarsanız.henüz 4 yaş grubu için ingilizce çok erken uygun yaş 6dır.çünkü çocuk daha türkçeyi tam çözmemişken önun ihtiyacı olan türkçeyi anlamlı ve doğru konuşması uzun cümleler kurabilmesidir.diğer yandan 4 yaş çocuğunun kazanması gereken davranışlar:tuvalet ihtiyacı,kendi kendine yemek yeme alışkanlığı,kıyafetlerini ayakkabısını giyebilme,sosyalleşmesi için grup oyunlarına adaptasyon,basit el becerileri vs.....bunun için çok büyük paralar dökmenize gerek yok.bu ortamı herhangibir okul sağlayabilir.6 yaşa geldiğinde sıkı bir eleme yapmalısınız.

 


ozdenin_oykusu

merhaba.okula verdiğiniz ilk yıl bağışıklığınız sınav dönemidir.çok sık hastalanabildiği gibi,hiç hastalanmayadabilir.bağışıklık tamamen kalabalık ve farklı yollarla ulaşan mikroplarla karşılaştıktan sonra hemen hemen hiç hasta olmayacak ya da kolay atlatacaktır.yabancı dil; farklı kültürler,yeni deneyimler ,farklı bakış açısı demektir.bu yüzden bir okul önceci olarak gül hanıma katılmıyorum.yabancı dilin sınırı yok.2 yaşta şarkı ve oyunlarla başlar.ama eğitim anlamında 3 yaş diyebiliriz.ve bir çocuk lokul öncesi çağında anadilini ve öğrendiği dilelri bozmadan tam 5 dil öğrenmeye açıkmış.tabiki yabancı dil destekli bir okul faydalıdır.ama bunun  yanıs ıra önceliği olan farklı etkenler de vardır.sadee yabancı dille sınırlamayın tercihinizi.eğitim beklenti meselesidr.beni,başkasını,sizi memnun edecek kriterler faklıdır.
umarım en kısa zamanda içinize sinen ve çocuğunuzu mutlu edecek bir okul bulursunuz.


gulege

yazdıklarınızı destekler çok güzel ifadeler kullanmışsınız,benim de bakış açımı değiştirdiniz.evet çocuklar bu dönemde bilgiye çok açıklar.benim görev yaptığım yer küçük ve maddi bakımdan düşük gelirli ailelrin çocukları bulunmakta.bu ortamı düşünerekten yanıt verdim.oysaki büyük yerlerde çocuklar için çok farklı aktiviteler bulunmakta.drama,halkoyunları satranç,tenis vs...dediğiniz gibi ailenin beklentisine ve maddi imkanına göre tercihler değişebiliyor.


ozdenin_oykusu

beni yanlış anlamamaışsınızdır umarım.ben d esadec fikirlerimi paylaştım.bu sıcak ve hoşgörülü tavrınız çok mutlu etti beni.herşey gönlünüzce olsungulege

hayır neden yanlış anlayayım diyorum ya benim de bakış açımı değiştirdiniz.sizin de herşey gönlünüzce olsun:)


ozdenin_oykusu

:):)))


uzrakepi

mrb fab ben tavsiye etmemm benım kızım gitti yabancı ögretmen iyi fakat  sahibi ilgisiz  bu oyunevi hakkındaki yorumlar ing.oyunevi  bölümünde yazılı  istersen bir oku :)


fab

Merhaba uzrakepi ing. oyunevi bölümünü bulamadım . Hangi anaokulunu tercih etmeliyim ? Tavsiyen var mı?


kuzah

hmm cansın vardı bir de arastırdınız mı sahibi amerikalı bir bayan iyi oldugunu duydum


Cevaplamak için Üye ol