Uykusuzluk temizlik

samanyolu soruyor: 8

Merhaba sevgili anneler yıllardır ağrılarının nedenini son 1 senedir biliyorum artık sedef romatizmasina bağli ankilozon sipondilit gün içinde devamlı ağrıların oluyor ve heran şikayetçiydi ama hastayım diye yatmanizda gerekmiyor asıl sorum şu bu hastalık artı uykusuzluk evim artık dağınıklıkdan çıktı pasaklı olma yolunda ilerliyor çalışıyorum ve oğlum 6 yasında küçük bebegimde yok temizlikçi tutmaya bütçede yok nasıl derli toplu oluyorsunuz temizliği nasıl devamlı hale getiriyorsunuz püf noktalariniz varmi rahat biride değilimki pis pis dursam duramiyorumda temizleyemiyorumda esim yardimci oluyor ama erkek bi yere kadar yapabiliyor bir uyusam erken kalkıp iş yapacam ama uykusuzluğumunda bir sebebi yok açıkçası tıbbi açıdan yatağa gidip yatmam saatlerini alıyor sebepsiz uykusuz olanlar neler yapıp uyuyorsunuz gece 3 de ancak yatiyorum

Bu soruyu cevapla


8 Cevap


samanyolu

Tesekkurler evet her temizliği dip bucak yapmak istemek de ayrı bir manyaklik olsa gerek :((


iflah_olmaz

Ev düzenleyici kutular hurclar.sadece koltuk ve halilardan olusan bir esya duzeni.ortu,biblo vs.aksesuarları yok etmek:-)Bölerek temizlemek oda oda.


ilknurbade

Haftada 1 eşim süpürge tutar eve. Cocugun odasi daha sık temizlenir. O upurge tutunca ben silerim toz alırım. Bu kadar.:) valla öyle köşe bucak temizlik yapamiyorum 14 aylık bebek var. Sadece o uyuyunca yemek yapıyorum bir de banyo wc temizligi. 2 gube bir çamaşır asiyorum. Ortaligi toplama vs. bunlar zaman aliyor. Ben biraz daginigim cok kasmam zaten. Kolay gelsin size de


sLnKA

Evdeki eşyalarınızı azaltmakla ise baslayin bence de. Ilk önce ıvır zivirlar mesela. Biblo sus Eşyası mum örtü çanaklar vs. Büyük parçalarınız varsa mesela masa konsol gibi onların üzerine büyük örtüler serin, toz almak zorunda kalmazsınız.

Çocuğunuzun cok fazla oyuncağı varsa bir haftasonunuzu onları ayırmaya ayırın. Bol bol kutu alin ve her grubu ayrı kutulara koyun. Fazlalıkları atın kaldırın ihtiyacı olan birine verin.

Bir odadan digerine giderken mutlaka elinize bi Parça Alıp yerine koyun. Mesela mutfağa gidiyorsunuz ortaliktaki bardakları da Alıp mutfağa götürün.

Haftada bir heryeri ayaklandırip temizlik yapmaktansa iki günde bir süpürge tutun eve. Tabi üstünden üstünden.

Herkese aldıklarını yerine goturme Kuralı koyun. Mutfaktan baska yerde yemek yemeyin. Oyuncaklar sadece cocuk Odasında oynansın. Bir de kullanmadığınız odaların kapılarını Kapatın.

Mesela sabah kalktınız yatağınızı Kapatın, üzerimizi değiştirip yatak Odası'nın kapısını Kapatın. Mutfakta isiniz bitince oranın da kapısını Kapatın.

Benim evime iki haftada bir temizliğe yardımcı geliyor ama daha o aksam ev Savas Alanına Dönüyor. Bazen deliriyorum ben de ki cok asırı titiz değilimdir.

Evde en cok söylediğim sey temizlik yapmaktansa temiz tutalım su evi!

Bazen ise yarıyor bazen de hersey Alıp Basını gidiyor.

Sağlığınız da el verdiğince daha pratik yollar bulun kendinize ama en önemlisi bunu cok da dert etmemeye çalışın.

Uyku icin ise, yatmadan önce sakinleştirici çaylar içebilirsiniz belki.samanyolu

Slnka teşekkurler pratik bilgiler için süs eşyam yok denecek kadar az zaten yapınca herşey yerli yerinde sorun bunu devamli hale getiremeyişim biraz da rahat olmayı deneyim bakalım


kurablyemm

Bende acayip dagildim çocukla olmuyor temizlik vs düzende istemiyorum ama dağınıklık azalmiyor


samanyolu

Ayyy aynı durumu yaşayan arkadaşların varlığını duymak bu nebze rahatlatiyor dünyada tekmişim gibi hissediyorum bazen


kurablyemm

Çocukla yalnız temizlik zor oluyor


Cevaplamak için Üye ol