Bebeğimin gelişimi normal mi?

emyne soruyor: 3

merhabalar.bebeğim 3 buçuk aylık oldu ama hala elleryle oynamyor.ellerni ağzna götrüyor emiyor fakat onlara bakmıyor.battanyesni kıyafetini fln elne değdiğinde tutyor ama oyuncakları ben eline veriyorum ve beş on sanye anca tutuyor

Bu soruyu cevapla


13 Cevap


ugurlubaykus1

Benimki de 3,5 aylık şuanda arkadaşım o okuduğun yazılara ben de rastladım hepsi de aynı metnin kopyalanmış hali. Arkadaşları da dediği gibi hiçbir çocuğun gelişimi aynı ilerlemez. Düşünsene aylardan bahsediyoruz yani 30 gün öncesi sonrası bunlar çok kısa süreler. Benim bebeğim de gayet normal. Eline verdiğim şeyleri 4 sn kadar tutuyor. Düşürünce bi de sinirleniyor kerata :)) ağlıyor bi yandan... Ama yan dönme falan yok henüz bu gayet normal. Ben de bakıyorum şimdi neler olacak diye ama takma canım yani internet kabaca fikir veriyor öyle değerlendir.


tarantababu

:)) kendimi okudum bir an, arkadaşım internete yazılanlara hi takılma, bende aynı hatayı yapıp her fırsatta doktora gidiyordum, sonra doktorum temel noktaları uyardı bunlarn dışında bir daha saçmalamayayım diye, bence doktorundan sende bu temel evreleri öğren gerisini de bırak bebişin ne zaman isterse yapsın:))
emyne

nedr acaba o belli başlı şeyler ? ben hala oyuncaklarına uzanp tutmasnı beklyorm ama yok :(
Cevaplamak için Üye ol