Bebeğimdeki değişiklik

felah soruyor: 2

merhaba arkadaşlar. döneminin gereği olarak mı yaşıyor bunu bilemiyorum ama hani şu annelerin uslu bebek dedikleri bebeklerden birine sahibim. normalde oldukça uysal ve sakin bir bebekti ancak son zamanlarda istediği şey eline geçinceye kadar ki sürede (ki bu 1 dakikadan kısa bir süredir) çığlık çığlığa bağırıp ağlamaya başlıyor.
yemek yerken iki lokma arasında bile beklemek istemiyor bağırmaya başlıyor. bu kadar hırçınlaşmasına anlam veremedim. nadir de olsa ne istediğini anlayamadığım zaman oluyor ve isteğini anlayıncaya kadar bağırmaya devam ediyor.
bu onun istediklerini anlatmak için seçtiği bir yöntem mi yoksa dönemsel bir durum mu? bu konuda tecrübeleriniz ya da fikirleriniz varsa bilmek isterim zira sürekli bağıran bir bebeği hayretler içinde anlamaya çalışıyorum.
ilk başlarda belki bağırmayı keşfetti ve bağırmak hoşuna gidiyordur bir süre tekrarlar sonra vazgeçer dedim ama halen devam ediyor.
kendini baya sıkarak bağırıyor. dediğim gibi anlatmak için böyle çabalıyor da olabilir ama öncesinde parmağıyla gösterip 'O' diyecek kadar sakin bir tavrı vardı. bu yüzden soruyorum 'aaa ne var annesi bu çok olağan bir durum' diyeceksiniz belki de merakla bekliyorum. istediği olmasa da kendi kendine sürekli kızıp bağırıyor.

Bu soruyu cevapla


12 Cevap


Kayla

Gercekten dokulenleri toplamak zor oluyor. Mutfakta ona ait bir cekmece yapip icine oyuncakcidan tencere bardak gibi biseyler alip koyacagim, alt kattakilere cok ayip oluyor yere gum gum vurdukca tencereyi ve kapaklari:) yaramaz olsun dogasi geregi cocuk cocuklugunu yapacak, yeter ki arsiz cocuk olmasin. Bizimki ya televizyona gidiyor ekrana pat pat vuruyor, onunde bir suru engelleme barikati olmasina ragmen ya da mutfaga gidip cikmak istemiyor. Kiyafetleri dokmesini anlattim zaten:) kosturmaktan kilo vermeye basladim o kadar abur cubur yememe ragmen:)


felah

ah mar ah ben bebeğime henüz böyle bir imkan sağlayamadım. ilçede yaşıyoruz eşim burada öğretmen hiçbir sosyal imkan yok. çocuklar için park bile yok sadece bir kaç salıncak kaydırak koydukları bir yer var orasıda beton. kum çim şu anda hayal :) merkezde ayağını çime kuma biraz daha basıyor. ilçe olduğu için yeşil alan hayalim vardı benim de ama hüsrana uğradım.çıkıp gezebileceğimiz bir yer yok en fazla markete gidiyoruz belki bu durum da bunaltmış olabilir.
tek avantajımız var o da binada oğlumdan başka üç bebek daha var bir araya gelip oynayabiliyor.
Cevaplamak için Üye ol