10 haftalıkta kilo alım hızı

DuruDyG soruyor: 8

10 gündür iye için antibiyotik şurup (bactrim) kullanıyoruz bugün dr kontrolunde 2 haftada 300gr almış az daha sık emzir omazsa mama başlıcaz dendi sütüm çok bundan önce ilk ay 1.5 2. ay 1 kilo aldı mama başlamak istemiyorum mama kullanmaktan bahsetmesi bile dr olan güvenimi zedeledi 300gr çok mu az? ne yapmalıyım?

Bu soruyu cevapla


8 Cevap


benjamin2010

Hastayken nasil kilo alsın yavrucak,iyileşince kendini toparlar,anne sütüne devam edin bence.


elf_gns

Hastayken hem de anne sütüyle 300gr alması bence gayet iyi.Ne güzel emzirebiliyorsunuz sütünüz avr. geçmiş olsun bol sütlü günler:)))


DuruDyG

ayda değil 15 günde 300gr aldı 20 gün sonra 3. ay kontrolu var bakalım o zaman kilo artışı ne olacak ona göre karar verilicek ama gönlüm anne sütünden yana...


emotional_mel

Bazen bu doktorları anlamıyorum ilk 2 ay kilo alımımız Bizimde cok iyiydi 3. Ay 500 gr almıştı şok olmuştum ilk 2 ay 1400 ve 1300 almıştı ona rağmen doktorum mama demedi bence sizde hiç düşünmeyin ayrıca azda deil bence bakalım son 15 günde ne kadar alacak duruma göre bakarsınız daha sık emzirmeye çalışın derimfistikcik

Kilo ölçümü aylık yapılır, iki haftalık ölçülmesi yanıltıcı sonuçlar verebilir. Canınızı sıkmadan, sık sık emzirin. İstereniz her emzirmeden sonra iyi bir elektrikli sağma makinesiyle sağın (sütü arttırma amacıyla). İdrar yolları enfeksiyonu kilo alımını etkiler, tedavisi bitince normale dönecektir.


irembade

Şu an kaç kilo bebeğiniz?


DuruDyG

şu an 6 kilo doğumdan beri 2700 gr aldı


irembade

İnternette bebek kilo boy cetvellerine gore en ust sinir 2 aylik icin 6400 yani bebeginiz ortalamanin üstünde bence cok tedirgin olmamalisiniz.


Cevaplamak için Üye ol