kahvaltıyı yemiyor!!!

river soruyor: 6

kızım 6 aylık ve 3 gün önce kahvaltı vermeye başladım (bebe biskvs,labne peyniri,yumurta sarısı pekmez) ilk gün öğürdü.ikinci gün tekrar denedim yine aynı.bugün tekrar denedim çok fazla öğürüyor yemek istemiyor..ben de tek tek  denedim.bebe biskvsi verdim beğenmedi,labne verdim beğenmedi,pekmezi de beğenmedi..bir tek yumurtayı yedi..ben şimdi ne yapıcam???

Bu soruyu cevapla


16 Cevap


Pinaro

benim kızım 8 aylık..ilk başta klasik bulamaçı çok sevmişti sonra ondan vazgeçti yumurta ve labneyi ayrı ayrı verdim sonra ondanda vazgeçti ikisini karıştırıp verdim şuan ondanda vazgeçti doktoru bir süre çorba önerdi(çorbaya katıyorum yumurtayla labneyi)..bakalım sonra ne olacak...:)


DoulAnnEsra

ben de dövülmüş ceviz ve kaynamış kuru kayısı püresi koyuyorum.. tavsiye ederim hem ikisi de çok faydalı... ama deneye deneye bulacaksınız, hepsinin zevki ayrı... gurme bunlar gurme :) zamanla alışır...


Pinaro

valla öle vedat milör halt etmiş bizim çocukların yanında:)


ekin

Ek gıdaya geçtiğimizde önce meyve ile başladık. tıpkı sizin yaptığınız gibi sabah uyandığında emziriyordum. Saat 10:00 civarı da meyve püresi veriyordum. İlk günler 1-2 çay kaşığı ile başladık. Her gün biraz daha arttı. 3 ile 7 gün böyle devam ettik. Diğer öğünlerde yine emdi. Meyveye alıştıktan sonra da aynı şekilde saat 16:00'da yoğurda geçtik. 1 hafta da böyle geçti. Sıra sabah 08:00'da kahvaltıya gelince (Devam maması, bebe bisküvisi, labne peyniri, yumurta sarısı ve pekmez) devam mamasının tadından mıdır bilmem yemek istemedi. Ben de bir süre yine sabah 8:00'de emzirmeye devam ettim. Kahvaltısını da devam maması ile değil, meyve püresi ile vermeye başladım. meyve tadına alışık olduğundan yadırgamadı. (İçindekileri azar azar arttırdım.) Doktorumuzun verdiği listede 8,5-9 ay civarı sabah ara öğün kaldırıldığında, (saat 12.00 öğlen yemeği- akşam 19:00-akşam yemeği) bu karışımı sabah 08:00'da vermeye devam ettim. 1 yaşından sonra ayrı ayrı yemeye başlayınca da meyveyi bebe bisküvisi ile ikindiye kaydırdım. Uzun lafın kısası meyve püresi ile denerseniz, daha çok sevebilir diye düşünüyorum.      


silky

Benim kizimda 6 ayda verilen karisimli kahvaltiyi sevmemisti ve tek tek verdigimde sadece yumurtayi sevmisti. Ben de kayısı kıvamında pisirdigim yumurta sarısının icine minik ekmekleri dograyarak kasıga biraz ekekli yumurtadan biraz da labne peynirinde koyarak yediriyordum. Yumurtanin icinde peynirde yedigini farketmiyordu boylece. Pekmezi suyun icinde koyarak kahvaltidan bir sure sonra iciriyordum. Tereyagini da ek gidalarindan birinin icine koyuyordum. Bu sekilde ayri ayri da olsa kahvaltida almasi gereken her gidayi yiyordu. Su anda 13 aylık. Yumurtayi hala cok severek yiyor.


ESRA1

merhaba çocukların geneli kahvaltıyı sevmezler onlar için sabah süt öğlen çorbadır diye düşünüyorum haftada 2 yada 3 kez yumurta olmalıdır dedi doktorumuz çünki onlarda bıkıyorlar aynı şeyleri yemekten kahvaltı için konuşuyorum.düşünsenize hergün yumurta yediğinizi ben şahsım adına söyleyim ö gelir artık..
Cevaplamak için Üye ol