Bebeğim gece birşey yemiyor

Mira_nur soruyor: 10

merhaba kızım 8 bucuk aylık ve sma 2 numarayı kullanıyorum emmeyi 3 aylıkken bıraktı. şimdi artık sma da içmiyor gun içinde kahvaltı corba yiyor. fakat aksam bsy yemiyor genelde. aptamilin gece mamamları nasıldır? denesemmi bilemedim

Bu soruyu cevapla


12 Cevap


berlindenbirseda

Uyumadan önce aksam yemeginde mi bir sey yemiyor, yoksa gece uyuduktan sonra uyanip  birseyler icmedigini mi kast ediyorsunuz?

Boy-kilo gelisimi nasil?Mira_nur

aksam mesela 6 gibi corba verıyorum yıyor ondan snra devam sütü dışında bsy verıldıgınde yıyor ama emzırmedıgım için devam sütü içmesi gerektiğinden ne vereceğimi bilemedim . boy kılosu iyi ama gecen ayda bıraz kılo vermıs dişlerinden dolayı. yani ben devam sütü içirmek istiyorum ama almıyor


nilayy

Farklı bir mama deneseniZ? Aptamil, hipp vs??


Mira_nur

aptamili denedim ama bılemedım kaşık mamalar nasıl hiç denemedim bu 7 tahıllı vs. olanlarından


mutluannelif

sma nedir bilmiyorum ama 8 aylık bebek gün içinde çorba, kahvaltı yiyorsa akşam yemeyebilir bana göre çok takılmamak lazım. 5 yaşında olup günde 2 öğün yiyen ya da tüm gün aç dolaşan çocuklar var. Dertlenmek için erken derim. Gün içinde yedikleri ona yeterli geliyor belli ki.

Normal yemeklerden yedirseniz bir de mama yerine filan ? Tuzsuz, salçasız yemekler ? Parmak besinler ?SLNKRTL

Ne güzel işte :D bizimkide sma içiyo artk kahvaltı vs normal Yemeğe başladığı için gün içinde dişinden dolayı iştahsızsa eğer yemek yerine sma veriorum uykudan önce bide sabaha karşı acıktııımmmmm ağlamasında veriyorum keşke bizimkide gece içmelerini bıraksa sabaha kdr uyusa :)

Bu arada ben akşam yemeğinden sonra hipp in 7 tahıllı kaşık mamasına 1 çay kasığı kdr pekmez karıştırıp veriyorum doktorunda tavsiyesiyle onu dene istersen hemde sma sütle hazırlıyorum 2sininde vitaminini alıyo :)))


maviboncukk

8 aylık bebek kahvaltı ve çorba yiyorsa doyar ve süt içwmez. O ayda ihtiyacı olan ek gıda dğil süt ve süt ağırlıklı beslwnmesi gerekir.


maviboncukk

Wk gıda bilw istemezdi benimki, aptamil varken, çok doyardıbbade

8 aylik bebek kahvalti yapip corba iciyorsa pekala da sutte icer. kase kase corba icirmiyorsunuz herhalde? ya da buyuk insanms gibi kahvalti?

farkli bir mama denemenizi tavsiye ederim bende.


sefemu

8 aylık iken sadece kahvaltı ile tüm gün aç olmaması mümkün oluyor mu? çorba çok mu içiyor o şişkinlik yapıyor sütü reddediyor olabilir..
kızım çorba içmezdi.. 6 öğündük o zaman 3 kez ek gıda 3 kez formül süt.. ek gıdaların miktarı az azdı ama.. (yoğurt, meyve sebze püreleri çatalla ezilmiş ev yemeği yarım kase gibi)
keyfi yerinde ise aç değilse ona yetiyor ise ne yapılır bilemedim ama farklı marka formül süt denemenizi yine de öneririm.. biz hipp kullanmıştık..Cevaplamak için Üye ol