memur anneler yardım edin???

sevcanvet soruyor: 10

bir ay ücretsiz izinden sonra dayanamadım işe döndüm, müdürüm idare edeceğini söyledi ama şimdi 8-2 mesaiye oldukça dikkat ediyor, malesef 45 dk uzakta olunca iş yerim öğle arası boş boş işyerinde geçiyor :(( bugün aşı günümüzdü mazeret izni istedim sabah aradım mırın kırın etti verdi, yarın ateşi çıkarsa ne yapmalıyım (bakıcı sorunumda vardı yenisi çarşamba geliyor, annemler yarın bakamayacaklar hastanedeler ve görümcem bakıcak ama görümcemle yalnız kalınca ağlıyo :(( ), bu durumda sabah izinmi istemeliyim yoksa hastaneye gidip bebeğin hasta olduğuna dair rapormu almalıyım (alabiliyormuyuz ve sağlık ocaklarından alınabiliyormu) yokmu yardım eden :(( ??

Bu soruyu cevapla


29 Cevap


maramara

Sabahtan gıdıp bir ılac yazdırıverın hatta nazınız gecerse doktorunuza rapor alın :) memurların da,çocuklarının da hasta olma hakları var, cocugunu hasta ıse de refakatcı oluyorsunuz hastanede yatarsa ama hasta ve evdelerse uygulama nasıl bılmıyorum. bızım arkdslar cocukları hasta olunca kendılerıne ya ılac alıyorlar yada rapor. gecmıs olsun ınsallah atesı cıkmaz. ama bu arada gorumce ıle aglıyor konusunda bence ayırım yapmasın halası ile de kalsın bır zahmet. calısan annenın cocugu herkes ıle yasamayı ogrenmelı malesef :(((


mehtaperkan

Bence de sabah gidip kendine rapor al. Bildiğim kadarıylaçocuk için böyle bir rapor alınamıyor.


sevcanvet

henüz altı aylık ve kalabalığa alışkın değil, birinin yanında rahat etmesi için uzun süre birlikte olması gerekiyor :(( 3 haftadır annemler bakıyordu alışmıştı, çarşambada yeni bakıcı geliyor işler iyice karıştı, mızıklanarak uyudu umarım yarın mutlu uyanır..


scanturk

Sadece yarın için değilde birkaç gün rapor alsan yeni bakıcıya alışana kadar bir hafta filan mesela


sevcanvet

müdürüm işe dönünce acısını kötü çıkarır :((gesnur

süt iznin var senin 6 aylık olduğuna göre bebiş neden onu kullanmıyorsun?


gesnur

süt izninde müdürün takdir hakkı yok saatleri sen belirlersin amirine bilgi verirsin sadece o da buna uymak zorundadır, günde 3 saat olmalı hatta?


sevcanvet

sabah 8 de gidip 2 de işten çıkıyorum ama işyeri 45 dk sürüyor yani bebek her ağladığında hop diye yanında olamıyorum :((gesnur

8 de gitme o halde, ben çalşıyor olsaydım sabah geç gidecek akşam da erken çıkacak şekilde ayarlayacaktım mesela. sabah 9,5 ta git akşam da erken çık olmaz mı?


gesnur

ben ücretsiz izindeyim de şu anda memurum yani aslında:)çalışıyor olsaydım derken onu kastettimCevaplamak için Üye ol