Kız olsun istemem anormal mi?

turkuazz soruyor: 10

2. bebek yola çıktı.İçimden öncelikle sağlıklı olmasını sonra da kız olmasını geçiriyorum.Şu cinsiyet tahmincileri teyzelerden biri erkek olacağını söyledi,çin takvimi de erkek diyor.Bilimsel gerçekliği olmasa da başından beri hep ekşi yemekler çekti canım ayrıca:) Bir burukluk yaşamıyorum desem yalan olur.Hem kız bebek deneyimini yaşamak istiyorum hem de biliyorum ki kız çocukların anne-babayla iletişimi daha sıcak daha farklı..karışık duygular içindeyim nurticiler..Bu soruyu cevapla


32 Cevap


SelmaOnurEmre

Ben hamile kaldigimda cinsiyeti hic onemsememistim. Ta ki drumuz ilk cinsiyet tahmininde %90 kiz diyene kadar. 1 ay boyunca da oyle bildik ve malesef kiz fikrine feci alismisken dr aa yanilmisim deyiverdi. Sok olduk tabii. Ozellikle esim cok uzuldu. Ama inanin dogduktan sonra hicbiseyin onemi kalmadi. O kadar tatli ve masum ki insanin aklina bile gelmiyor. İstemeniz cok normal bence. Cinsiyet belli olunca buraua yazin lutfen. Merak ederiz:)


zuzummm

glee___ o zaman bence yapın hemen :D zaten oğlan 2.5 yasında :) ayy ne tatlı olur . ben sahsen soru sahibi gibi 2.yi düşünüyorum ve kız olmasından yana içim ama hayırlısını isterim. haaa 3.ye cesaret eder miyim 2.de oğlan olursa????? şu an öyle bir deli cesaretim yok :)


nnunnis

Bu isteğiniz çok doğal benimde bir oğlum var 2.sini kız istiyorum ve şimdiden bunun için dua ediyorum zamanı gelince 2.si kız olsun diye .Tabiki en önemlisi sağlık ,hayırlı olması ama inşallah allah gönlünüze göre verir.Biz oğlan annesiyiz birde kız annesi olsak fena mı olur:)
Yediklerinize ve o çin takvimine pek takılmayın derim zira bende tutmadı o takvim.Kız da olsa Oğlan da olsa onlar bizim canımız.


nadia

Elbette normal. Ama ben olsam erkek isterdim, ileride arkadas olsunlar diye :)


turkuazz

Bebeğimiz erkek.ilke_esma

sağlıklı hayırlı bir evlat olsun inşallah. merak ettim duygularınızı, umarım üzülmemişsinizdir. 


nurus

hayırlısı olsun,sağlıklı olsun...


birbirlerine daha yakın olurlar.kız istemeniz normal tabi çeşitlilik olurdu :))) ama birde şöyle bakın iki aynı cins kardeşin paylaşımı çok daha farklı oluyor arkadaş gibi.

annemle dayım süper iyi anlaşan birbirini çok seven iki kardeş.annem 4 yaş büyük abla.dayım çok yumuşak huylu,merhametli iyi bir insan.her darda kaldığında koştu anneme ama bir yere kadar..evi var,çocukları,kendisi avukat zaten bintürlü dertle uğraşıyor diye annem öyle üstünkörü anlatır konuşurlar ama o kadar.hep der''keşke ablam olsaydı ''diye.evlendiğinde hep iki kızım olsun birbirlerine dost olsunlar demiş.allah ta gönlüne göre vermiş.şimdi üçümüz dost gibiyiz.bazen birbirimizi çekiştiriyoruz,bazen ohh eğleniyoruz.ama hep aynı dili konuşuyoruz.

bu detayları düşünerek mutlu olun.kızınız gibi  olmasa da iyi ve hayırlı gelinleriniz olur umarım :))


turkuazz

teşekkür ederim iyi dilekler için.inşallah sağlıkla kucağımıza alırız oğlumuzu.bugün 3  tane kadın doğumcu gördük ama cinsiyet için değildi sonuncusu..

ilk doktor devlet hastanesinde arkadaşımızdı,ense kalınlığına bakmak için 40 dk filan usg yaptı.Önce kız dedi:) sonra pipiyi gördüm ama 2 hafta daha beklemek lazım dedi ve başka bir sorundan bahsetmedi.Pipiyi duyunca ben epey üzüldüm,sesim soluğum kesildi.Önceden bir de özel hastane doktoru aramıştık ; devlet hastanesi yoğun olur usg yaptıramayız düşüncesi ile.Bir de özelde baktıralım dedik ve dakka bir gol bir !doktor amniyotik bant görüyorum dedi ki kol bacak kopmasına bile neden olabilen ciddi bir patoloji.O saniyeden sonra cinsiyet hiç aklıma gelmedi.3.doktora gidip daha gelişmiş bir usg cihazında hiçbir sorun olmadığını görene kadar da öldüm öldüm dirildim...hikaye nu kadar:)ilke_esma

bütün gününüz ultrasyonlarda geçmiş yani :) ama sonuç hayırlı olmuş önemli olan da bu:) bir sağlık sorunu duyunca insanın aklına cinsiyet falan gelmiyor değil mi? Allah hayırlısıyla, sağlıkla kucağınıza almayı nasip etsin.


melinda125

ilk oğluma hamileyim kız olsun isterdimm hep rüyamda oğlan olduğunu görüğümde üzülsemde benim kuzum diye sevinmiştim dr gidip ultrasonda gördüğümde eşime ben sana demiştim dedim :))


ikinci gebeliğimde ikizlere hamileydim birinin kız olacağı konusunda çooooooooookk umutluyken ikiside kız olursa birini hayal birinin adını rüya koyacakkenn dr ikiside erkek deyince 
sevinsemmi üzülsemmi bilemedim ama odadan çıktığım da yüzüm gülüyordu yinede eşime dedim iki şans vermiştim sana ikiside yine erkekk senin suçunn diyee :))

ikiz olsun istedim  hepppp ikiz oldu ama dilerken kızım olsun demedim hayırlısı neyse o olsun demiştim demekki hayırlısı bana erkek çocukmuş ama üç çocuktan sonra halaaaaaa bir kız için deliriyorum belki yaparımm
 4 erkekk evde canımı çıkarıyorlarr ilerde dertleşecek bir dert ortağım yok makyaj yapmayı öğretecek saçını tarayıp sohbet edeceğim bir kızım yokk :((Cevaplamak için Üye ol