Pınar eğitim kurumları çankaya hakkında bilgisi olan

nurem soruyor: 10

4 yaşında bir oğlum var. Seneye ana sınıfına göndereceğim, sonrada ilkokul. Şimdiden okul arayışına girdim. Pınar Eğitim Kurumlarının Damla anaokulu ve ilkokulu varmış. Fiyatları da uygun geldi. Bu okullar hakkında bilgisi olan var mı? İlkokulda çocuğuma yeterli eğitim verebilirler mi? Çocuğunu bu okula gönderen anneler sizden yardım bekliyorum.

Bu soruyu cevapla


21 Cevap


karanfilim

eşimin ablası çocuklarını pınara gönderiyor macunköydekine gayet memnun.Çankaya hakkında bilgim yok ama aynı olsa gerek.hakkınızda hayırlısı olsun


nurem

Teşekkür ederim cevabınız için. Eğitim konusunda detaylı bilgi edinmek istiyorum. Özellikler İlkokul 1.sınıf öğretmeni çok önemli. 


GizemliAnne

özellikle dini eğitim baskın bir okul. Çukurambar dakine gidip birebir konuştum.beni çok açmadı, çok erken yaşta bu kadar dini eğitim fazla geldi. ancak çok temiz bir okul ve ilgililer, fiyatlarda iyiydi evet.

beklentilerinize göre kara verebilirsiniz tabi. orada çocuğu okuyan yada okumuş bir veli daha iyi cevap verecektir. hakkınızda hayırlısı olsun.


nurem

Cevabınız için teşekkür ederim gizemlianne. Dini eğitim olması beni memnun eder. Fakat ilkokul eğitimini çok merak ediyorum. Temeli iyi olsun istiyorum. Muhtemelen gidip görüşeceğim ama yine de çocuğu giden velilerin bana yardımcı olabileceğini düşünüyorum.


kedilerinannesi

Benim duyumum temel eğitiminin hiç işe yaramadığı oldu. Hatta adrese dayalı sistemde neresi çıkıyorsa oraya gönder ama buraya gönderirsende çocuktan başarı bekleme dediler. Ne kadarı doğrudur bilmiyorum çünkü benim izlenimim değilsbht

Benim içinde dini eğitim önemli, malesef çok alternatifimiz yok. Bu sene kızımı damla anaokuluna verdim, yarım dönem zor dayandım. çok başıboş bir okul, her tür şey gelebilir çocuğunuzun başına. eğitim berbat ingilizce sıfır. İnanılmaz dini eğitim veriyorlar. Bu kadarına da gerek var mı bilmiyorum. Çocukların çoğu kendi okullarının öğretmenlerinin çocukları. Birde her sınıftan yandaş bir sınıf annesi ve birkaç veli grup oluşturmuşlar, kesinlikle hiçbir olumsuzluk belirtemiyorsunuz, öneride bile bulunamıyorsunuz. damla anaokulunda sanayi tipi havalandırma kullanılıyor. Sınıflarda çocukların sağlığını bozacak düzeyde korkunç ses var, okul müdürüne ilettik ama çok sallamıyorlar, milli eğitim bakanlığı denetimlerinden nasıl geçmiş bilmiyorum. İlkokulu da benzer şekildeymiş , yenimahallenin daha iyi olduğunu söylüyorlar.

 Kısaca herhangi bir devlet anaokulu bile ordan daha iyidir, kesinlikle tavsiye etmem . Ucuz da olsa ayda 1000 lira veriyorsunuz. kızımı bilfen e vermeyi düşünüyorum, biraz daha pahalı dini eğitim de yok ama gönderen arkadaşlar çok memnun. deneyimi olan varsa yazarsa sevinirim.


aksu16

sayın sbht,

Biz de seneye kızımızı anaokuluna ve devamında ilkokula göndereceğiz inşallah. Bizim için manevi eğitim çok önemli. Ancak akademik ve dil eğitimi de bir o kadar önemli. Yani her iki tarafı üst seviyede sunan bir okul arıyoruz. Evimiz Yenimahalle Pınar'ın hemen yanında. Ancak ona rağmen gönderip göndermemekte tereddüt yaşıyoruz. Hemen hemen kimseden olumlu bir yorum almadık. Kendi reklamları ve internet siteleri cezbedici. Ama ikna olamıyoruz. Evimizin yanında olması nedeniyle aslında bizim için müthiş kolaylık olabilir fakat dediğim gibi içimiz rahat etmiyor. Benim aklımda, okul saatleri ters olduğu halde 9 km uzaklıktaki Zehra Koleji var.  Bu arada, Pınar'ın yakın olması ve ders saatleri hala aklımı çelmiyor değil.

Sizin için dini eğitim önemli ise Bilfen doğru tercih olmayacaktır. Akademik anlamda tatmin edici ama manevi anlamda değil. Çankaya'da iseniz Dost Koleji'ni düşünün derim.  


sbht

Aslında ben de kararsızım bilfen e yollayan arkadaşlar çok memnun, dost kolejini düşündüm ama anaokulu Çayyolu nda malesef 1. Sınıftan itibaren konya yolundakine alıyorlar binası da çok yol üstü geldi komşum çocuğunu ferda kolejine yolluyor bize o da uzak oraya da bakmayı düşünüyorum Zehra kolejini duymadım Yenimahalle de mi? Eşim bilfen konusunda ısrarcı benim içim çok rahat değil. Gerçekten çok profesyoneller eğitim çok iyi, ama dini eğitim de çok önemli benim için. Hem başarılı hem dindar olsun istiyorum,pınar da bu ikisi de mümkün değil ortamı da sevgisiz kâr kaygısı çok fazla. Bilfenin cukurambar daki anaokuluna seneye 1 yıl yollayıp sonra Çayyolu taraflarina taşınmayi düşünüyoruz. En zor işin bakıcı olduğunu sanıyordum okulda çokzzormuş 1 haftadır kızım evde daha huzurluyuz belki 2 dönem hiçbir yere yollamam seneye gider anaokulunaaksu16

Önceliklerin belirlenmesi gerekir diye düşünüyorum. Pınar'da dediğiniz gibi her ikisi de elde edilemiyor olabilir. Oluyorsa bir şey tam olmalı. Bilfen akademik anlamda muhteşem. Tartışmasız. 

Manevi ciheti düşündüğümüzde beklentinizi karşılamaz. Dost Koleji'ne gidip görüşmüştüm. İngilizce eğitimi çok ilgimi çekmişti. İrlandalı hocaları var. Akademik anlamda da iddialılar. En önemlisi öğrenci ile ilgili olduklarını gördüm. Dost Koleji'nin manevi eğitimi de harika. Okulda ayrıca elit bir hava var. Orası yol konusunda bana uzak olmasa kararımı vermiştim. 

Zehra ise Batıkent'te. Onlar da gayet heyecanlı ve iddialılar. İlgi konusunda iyiler. Vizyonlarını çok beğendim. Tesisleri fazlasıyla yeterli. Manevi taraf yine harika burada da. Zehra'da biraz Samanyolu olma havası gördüm. Öğrenci ile birebir ilgi ve sınav kampları vs ile birkaç sene sonra adından söz ettirecek diye düşünüyorum.

Çocuğunuz Dost ve Zehra gibi okullarda sizlerin de ilgi ve desteğiyle potansiyelini gösterebilecektir diye düşünüyorum. Bir eksiklik hissederseniz birkaç dersten özel ders aldırırsınız. Böylece en önemli husus olan dini eğitimden mahrum kalmazken akademik anlamda da çağı yakalarsınız.


aksu16

Anaokulu'nu butik ancak kaliteli bir anaokulunda tamamlatarak Dost'a geçiş iyi bir karar olabilir. Cevaplamak için Üye ol