Yurtdışında puset/bebek arabası gertiren oldu mu?

azraaktimur soruyor: 7

Merhabalar, yurtdışından kendimiz bebek arabsı getirirsek herhangi bir vergi ödeniyor mu?

Konuyla ilgili bilgi rica edebilir miyim?

Şimdiden teşekkür ederim..

Bu soruyu cevapla


7 Cevap


skisac

yurtdışında bu ürünleri alırken zaten aldığı ülkeye vergisini ödediğinden çifte vergilendirme olmaması için vergisini ödemezsiniz. hatta bulunduğunuz ülkeye turist olarak gitmiş ve ürün almışsanız aldığınız mağazanın kapısında yada kasasında tax free yazısı var ise, alım sırasında pasaportunuzu ibraz ederek vergiden de muaf olabilirsiniz, tabi puseti aldığınız ülkenin gümrüğüne faturası ile ibraz etmek kaydı ile.


Deniz06

Ben vakti zamanında Bugaboo Bee modelini getirtmiştim, daha Türkiye'de yoktu, yeni çıkmıştı piyasaya. Amerika'da 520 dolar gibi birşeydi fiyatı. Fakat satın aldığım site Amerika dışına gönderim yapmıyor diye, Amerika'da yaşıyan bir akrabama gönderttim, onlarda bana gönderdiler. 400 küsür dolar kargo tuttu, üstelik buraya gelince gümrüğe takıldı. Gümrük müşavirine de 380 dolar gibi birşey ödedim. Varın siz hesaplıyın ne kadara geldiğini :)

Eğer kendiniz ya da bir tanıdığınız yanında getirmiyecekse, yani internet üstünden alıcaksanız gümrüğe takılma hadisesine çok dikkat edin.


jildando

bende chicco puset getirtmiştim. Eşimin ağbisi orada yaşıyor, ona internetten alıp yolladık, sonra da, eşim zaten gidiyordu gelirken kutusuyla getirdi. Sadece bir tane geldiği için hiç sorun olmadı, vergi falan ödemedik, ve burdaki aynı pusetin yarı fiyatına almıştım.
Eğer biri getirebilecekse çok kolay oluyor.


tugbat

Gecen sene puset getirdim. Ucakla... Hic problem olmadi. Vergisini de geri aldik.

Zaten buradakinden de cok ucuza almistim. Bayagi karli olmustu.

Daha yeni bir tanidigim daha getirdi. O da sorun yasamadi.


azraaktimur

Merhabalar,

öncelikle cevaplar çok çok teşekkür ederim,

Açıkcası biz bir yakınımızdan rica ettik, kendisi gelirken getirecek.. Ancak kimseye eziyet etmek istemediğimden acaba  ürünü kutusuyla getirse havaalanında herhangi bir problem yaşarmı diye merak ediyordum ama anladığım kadarıyla pek bir sıkıntı olmuyor..

herkese birkez daha teşekkür ederim    

azra


gesras

Ben yurtdisinda yasiyorum eger kutusuyla getirtmek isterseniz ozaman belki bi problem olabilir vergi odemeniz gerekebilir ama ben buraya gelirken (yurt disina cikarken) bebek arabasini ucaga kadar getirmistim ve ucaktan inerken de geri almistim tanidiginiz cok zordurumda kalirsa bebek arabasini acsin ozaman bi problem olmaz


fistikcik

75 euro üzerindeki tüm gönderimler gümrüğe takılıyor, çok ciddi rakamlar ödemeniz gerekebilir, hiç kalkışmamanızı tavsiye ederim. Tanıdığınız kendisi geleceği bir zaman yanında getirsin, çok daha iyi.Cevaplamak için Üye ol