Oğlum motor gelişimi problemli mi acaba?

ayazgunes soruyor: 4

Merhaba, oğlum  12 aylık fakat emeklemiyor tutunup kalkmiyor heryere yuvarlanarak gidiyor ve son bir aydir ellerinden tutup yürümek istiyor,yüruteç kullanmiyoruz.Doktora gittik herhangi bir sorun görmüyorum sizinki biraz sondan başlayarak yapiyor herşeyi dedi şimdi iki eli ile tutunup yürüyecek sonra tek ele düşücek dedi.üç ay daha takip edelim dedi.Merak ettim bizim gibi olan varmı acaba henüz tutunup kalkmiyor sadece deneme yapiyor.

Bu soruyu cevapla


4 Cevap


seyircikoltugu

Celil Ediz 15 aylık. 7 aylıkken emeklemeye başladı. Destekli olarak 13. aydan beri yürüyor ama desteksiz olarak hala yalpalıyor. Bebekten bebeğe değişiyor, merak etmeyin. 10 aylık yürüyen de var bizimki gibi 15 aylık üşengeçler de :) Doktoru da sorun olmadığını söylemişti bize. Yürümek dışında yapmadığı şey yok. Zamanı var demek ki. 


ayazgunes

Çok teşekkür ederim cevabınız için insan yine de endişe ediyor.Allah ne zaman nasip ederse o zaman olucak demek.Sizinki emeklemiş zaten ben emeklemediği için ,tutunup kalkmadigi için kafamda sorun yapiyorum.


ayberke

Benim oğlumda pek emeklemedi, yuvarlanırken dönerken birden ayakta dik durmaya başladı sonra sıraladı ve ardından da 11 aylık olmasına 15 gün varken yürümeye başladı.Yürüdü ama sağa sola çarpa çarpa.(erken yürümek hiç iyi değil inanın)Emeklediğini nerdeyse hiç hatırlamıyorum.Bir ara sırt üstü geri geri gidiyordu.Bir tuhaflık var bu işte dedim neyse ki kısa sürdü.Velhasıl dert etmeyin her çocuk illa emeklicek diye bir şey yok.Zamanı gelince her şey oluyor.


ayazgunes

Çok teşekkür ederim cevabınız için.Cevaplamak için Üye ol