Emzzirirken spor yapmak sakıncalı mı?

barok soruyor: 9

Merhaba, emzirirlken spor yapılıp yapılmayacağı konusunda bilgilerininzi  fikirlerinizi merak ediyorum. Benim birkaç doktor ve internetten edindiğim bilgiler çok çelişkili kimi diyor ki laktik asit salgılanıyor süt bozuluyor, kimi diyor sütü azaltıyor , kimi diyor ne alaka ninelerimiz sporun alasını tarlada yapıyorlar 2 yaşına kadar da emziriyorlar , kimi de tempoluı yürüyüş serbest ağır spor  yasak diyor . çok kafam karıştı bilimsel olarak gerçek nedir ? ya da hadi ağır spor yapmayalım desek sınırı nedir bunun ? az terlemek mi ya da yarım saat mi? ağır spordan kasıt ne ? yürüyüş bandında yarım saat yürürsem de terleyip yoruluyorum şimdi bu ağır spor mu oluyor?


çok sesli düşündüm sanırımmmm :)

Bu soruyu cevapla


9 Cevap


sahra0072

canım bence kendini hırpalamadığın sürece spor yapabilirsin yürüyüş bisiklet hafif yer hareketlerinin hiçbir sakıncası olmaz bende yaptım hatta iyikide yapmışım kızım 2 yaşına gelene kadar eski formuma kavuşmuştum tavsiye ederim böylece moralin daha yüksek olur kendini harika hissedersin canım umarım faydam dokunmuştur Allah bağışlasın... :)


oyabes

barok benim doktorum da hafif egzesizler ve yürüyüş bandında çok hafif tempolu yürüyüşe izin verdi. dediğin gibi laktik asit birikmesine neden olacak ve çok kalori harcatacak hareketlerden kaçınmamı, aksi takdirde sütümün azalacagını söyledi.


nerec

benim doktorum da karın egzersizleri yapmanın faydalı olacağını söylemişti. 


melusina

ben de merak ediyorum emzirirken spor yapanlar sütünüz azaldı mıcicibici

Merhaba,arkadaşlar ben iki haftadır spor yapıyorum çünkü çok kilo aldım..bana uygun hareketler ve yğrğyğş programı verdiler..emzirdigimide soyledim..birbuçuk kilo gitti bile...sütüm azalmadı..bebegim daha çabuk doyuyor sanki..


revve

Bizim doktorumuz ancak profosyonel sporcular gibi antreman yaparsam laktik asit oluşacağını söylemişti onun haricinde hafif egzersizler için sakınca görmemişti...


barok

ben 6 ay yaptım bir sorun olmadı süt açısından,  yalnız spor hocası emzirdiğimi  söylediğim için kol- omuz  egzersizi ağırlık kaldırma hiç yaptırmadı, süt bezlerine yakın olduğu için demişti. 


cicibici

bana yaptırıyor..ama 5 kiloluk agırlıkla...sırtım emzirmekten harap oldu...o kadar kilo almışım ki hala yan yatınca rahat nefes alabiliyorum:p


mmmmm

bebegim 40 gunlukken haftada 3 defa spora basladim. ilk 2 ay pilates yaptim, simdi kickbox ve box yapiyorum. bebegim 4 ayi gecti ve sadece anne sutu emiyor, su dahi vermiyorum. ozellikle kol ve gogus kaslarini calistiran bir spor oldugu icin spor sonrasi hemen emzirmem ya da sutu sagmam gerekiyor cunku sut salgisi cok artiyor. bu arada laktik asit de bircok defa olustu ama sut salgisini herhangi bir sekilde etkilemedi. zaten laktik asitin sut salgisini azaltacagini hic duymadim(cevremde dogum yaptiktan 1-2 ay sonra ciddi spora baslayan o kadar cok kadin var ki)


Cevaplamak için Üye ol