ayakta sallamak nasıl biter?

zeytindali soruyor: 3

oglum 3 yaşında ve 17 kg. hala ayagımda sallayarak uyutuyorum.bazen 10 dk içinde uyusa da bazen bu süre uzayabiliyor.sonuç olarak ayaklarım bitmiş duruma geliyor.yatagında ya da benim yanımda da uyuyup kalmıyor.sizce nasıl unutturabilirim?

Bu soruyu cevapla


3 Cevap


river

benim bebeişim de 6 aylık ben de ayakta sallıyorum..ben şimdiden yoruldum siz 3 yıl nasıl dayandınız bilemedim..sonumun bu şekilde olacağını bildiğim için uyku eğitimi üzerinde durmaya çalışıyorum..kendi kendine uyumayı öğretmek gibi..sanırım siz oldukça geç kalmışsınız fakat konuşarak da çözebilirsiniz belki...3 yaşında bir çocuğun anlayabilceğini sanıyorum.mesela bi uyku rutininden sonra(banyo,pijama giyme,kitap okuma vs..) artık yatma saati şimdi yatağında kendi kendine uyu bakalım gibi..bikaç gün başında bekleyip kitap bile okuyabilirsiniz..alışana kadar..benim aklıma bunlar geliyor..en kısa zamanda çözüm bulsanız iyi olur tanıdığım bi arkadaşımın oğlu 4 buçuk yaşında ve hala ayakta sallanarak uyuyo..
sevgiler..


AOA

Siz sallamaya devam ettiğiniz sürece bitmez malesef. Kendi yatağında uyumaya bırakın.  Belki 1 hafta sürecek, belki daha uzun alışması. Ama bunu bir an önce yapın. Yanına uzanın, masal anlatın, onu okşayın. Uyumasına yardımcı olun. 

Ben oğlumu hiç sallamadım, ne beşikte ne ayağımda. Bebekliğinden beri bıraktım kendi uyudu. 8 aylıkken kendi odasında yatmaya başladı. Şu an 3,5 yaşında ve uyku saati gelince kitabını alıp yatağına girer ve resimlere bakarken uyur kalır. 
Kolay gelsin. 


polen

uyku arkadaşı edinebilir.kendi yatağına bırakıp kendi kendine uyumasını sağlayın.biraz zaman alıyor ama işe yarıyor.2,5 yaşına kadar beşik salladım ben de,sonunda sen artık büyüdün kendin uyu deyip bıraktım yatağına,birkaç gün zorlandı,hatta bana babanemi çağır,o beni sallıyor diye de mızırdandı.şimdi kendi uyuyor.3 yaşında hayli hayli uyur.Cevaplamak için Üye ol