şişme yatak kullanan var mı? (acil)

lacivert0 soruyor: 10

aranızda şişme yatak kullanan var mı? acil yorumlara ihtiyacım var.

evimiz nohut oda bakla sofa(2+1) yatak odamız küçük. çalışma odamı iptal edip çocuklara oyun odası tarzı bir yer yaptım. bu odada bir tane park yatağımız vardı. gündüzleri 2 kuzuyu bu park yatakta uyutuyordum.

1 tane park yatakta yatak odasındaydı. geceleride ikisi burda uyuyordu. şimdi büyüdüler. yatakları ayırmak zorunda kaldım. iki park yatağı oyun odasına aldım.
gün boyunca farklı zamanlarda 5-6 kere (10 dak. ile 1,5 saat arası değişen uykular) uyuyorlar.
yatakları yatak odasına alsam bütün gün yatak odasında kalmak zorunda kalıcam. oyun odasında olunca biri uyurken diğeri ile oynayabiliyorum ama bu defa gece yatmaları sorun.

2 gündür oyun odasındaki çekyatta yatıyoruz. çok zor oluyor. geceleri park yatakta yatırıp sonra yatak odasına taşısam diyorum ama yatak odamda yer yok. bu yüzden şişme yatak alsam diyorum.

nasıl olur. daha iyi fikri olan. özetle YARDIMMMMMMMMMMMMMM

(ne kadar uzun yazdım:)

Bu soruyu cevapla


11 Cevap


zehra

Sisme yatakla ben hic rahat edememistim. Yazin misafir oldugumuz evde 1 gece yatmamiz gerekmisti ama oglumu yatiramadim cunku gomulme soz konusu oluyordu.


Damla

Ben kendim şişme yatakta yatmıştım, bir sorun hatırlıyorum, o da şişme yatak ince bir yapıda olduğundan üzerinde durağan hava kalmaması, yani bir türlü yatağı ısıtamamam, ısınamamadı. Belki bir şilte koyarak çözebilirsiniz.


Ama şişmeden daha pratik olabileceğini düşündüğüm şey doğrudan yer yatağı kullanmak. Poliüretan sünger yatak alıp çocukları yerde yatırabilirsiniz, biz kendimiz de yer yatağında yatıyoruz pek rahat. Rulo yapar ya da duvara dayayabilirsiniz gündüz. Eğer yer yatağı istemiyorsanız, kreşlerde kullanılan tarzda katlanıp açılan yataklara da bir bakabilirsiniz. Bir ismi de vardı onların ama hatırlayamadım.


lacivert0

teşekkürler cevaplar için. şişme yatağın üzerine yün yorgan sermeyi planlıyorum. ev o kadar küçük ki nerdeyse tavana asma kat çıkacağız :) her ay evdeki eşya miktarı artıyor (oyuncak, kıyafet...)
şişme yatağı sadece yarın ihtiyacım kalmadığında toparlayıp kaldırabileceğim için düşünüyorum.

açıkçası aklımdan geçen kendi yatağımı kaldırıp atıp yatak odasına boydan boya yer yatağı yapmak.

şu kreşlerde kullanılan yatağı da bir araştırayım.


Damla

Yatak odasını yer yataklarıyla doldurmak hiç fena fikir değil. Biz de bir taşınma sırasında attık karyolamızı, düşündük, araştırdık, karyolanın bir işlevini bulamadık, dar alanlarda köşelerine bacaklarımı çarpıp morarttmam dışında. 


lacivert0

benim yatak odasınında bir taşınmalık ömrü kalmış:) seneye tayinim çıkarsa atıp gideyim bende :)olcameric

ben ikeanın bir ürünü var onu kullanıyorum.ahşap bir iskelet üzerinde şiltesi var.iskeleti ve şiltesi katlanıyor şezlong oluyor açılınca yatak oluyor.bahsettiğim ürünün fotosunu bulamadım ama ona benzer şu var: http://www.ikea.com.tr/urundetay/29874384/ikea_ps_lovas_yatakli_koltuk.aspx

bunun yanında şişme yatağı çadırda kullandık ilk defa çok rahatsız geldi bana yana yuvarlandım zaman zaman.(bu kadar konfor düşkünüysem çadırda ne işim var di mi:-p)


lacivert0

ama gerçekten konfor düşkünüymüşsünüz çadırda şişme yatak :)


selencem

Cok rahatsiz, sirt agrisi yapti bakicimizda. Ayrica buz gibi oluyor, tavsiye etmem. Cocuklar odalarinda uyusa ve siz monitor kullanarak uyanik olanla salonda oynasaniz ve gece de odanizda uyusaniz?lacivert0

selencat bebelerin ayrı bi odası yok. daha doğrusu oyun odası şeklinde bi odamız var ama ben henüz ayrı odada yatmaya hazır değilim. kızım gece çok vızırdıyo eğer biraz geç kalırsam pışpışlamazsam uyanıyor. yani ben yatak odasından onların yattığı odaya gidinceye kadar uyanır. 

gündüzleri sorun yok oyun odasında biri yatarken diğeriyle oynuyorum uyuyan için sorun olmuyor. 

yani özetle geceleri yatak odasında yatıracak bi düzenek lazım. evin çokta küçük olduğunu göze alarak pratik bişey arıyorum.  


selincan

Çocuklar için şişme yataklar var renkli renkli  . 157 cm uzunluğu 88 cm genişliği var. www.intex.com.tr sitesinde gördümCevaplamak için Üye ol