Bakıcı nasıl olmalı sizce? Hareketli? Sakin?

lilac soruyor: 5

Herkese Merhaba, bebeğimi ilk defa bakıcıya bırakacağım, 1 yaşına geliyor, görüştüğümüz iki bakıcı arasında kaldım, biri çok hareketli, bebekle sürekli hoplatma oyunları oynayabilecek, onu güldürebilecek ve ilgiyi kendisine çekebilecek biri, diğeri ise tam tersine bir o kadar sakin, düşük sesle anlayışlı konuşuyor, huzurlu gözüküyor, daha çok bebeğin birşeyleri keşfetmesini bekliyor.

Benim yerimde olsaydınız siz ne yapardınız? İkisinin ortasını ben bulamadım, ya çok hareketli bir bakıcı yada çok sakin bir bakıcı. Ben kendim bazen hareketliyim bazen sakinim. Ama bakıcılar bebekleri nasıl etkiler sizce? Onların karakterlerini alırlarmı? Tecrübeli annelerden dinlemek isterim.

Bu soruyu cevapla


5 Cevap


ema

Hangisi daha çok güven veriyor onu tercih ederdim.


berenimo

ema'nın dediği çok önemli, her şeyden önce hangisi size  daha çok güven verdiyse onu tercih edin bence.
Ama iksi de aynı diyorsanız, bebeğinizin karakterine göre seçim yapın derim. 1 yaşına gelmiş artık tam hareket zamanı, eğer eğlenceden hareketten çok hoşlanıyorsa sakin olan bakıcı ona yetersiz kalacaktır, onun enerjisine yetişmek için de yorulacağı için belki motivasyonu düşer.. Ama eğer bebeğiniz sakinse sakin olan tabii ki..

kolaylıklar dilerim..


pratikanne

Cocugunuzun mizacina da dikkat edin bence. Fazla stimulasyona gelemeyecek sakin bir cocugunuz varsa hareketli bakici fazla gelebilir. Ama cocugunuz da hareketli ve harekete ihtiyaci olan bir bebekse o zaman hareketli bakici ile cok eglenebilir.

Tabi bu arkadaslarin bahsettikleri, cok onemli olan guven ve sevgi duygusunun her iki bakici da da esit oldugunu varsayarsak. Yoksa hangisi cocugunuzu daha icten sevecek gibi duruyor, guven telkin ediyorsa onu secin.


ozgeo

referans aldınız mı sizin yanınızda neselıdır de bebekle yanlızken nasıldır.onemlı olan sevgı verebılmesı, bebegınızı guvenle teslım edebılmenız.annelık ıcgudulerınıze guvenın ve de referans kontrolu yapın.bebegınızı tanıstırın bakalım ılk tepkısı nasıl olacak...

baqkıcı konusuyla ilgili bloguma bir yazı yazmıstım

http://canimoglumcanimkariyerim.blogspot.com/2012/02/bakiciyi-kiskanan-anneler.html


lilac

Teşekkürler arkadaşlar, bende sizin gibi düşünerek sakin olan bakıcıyı seçmiştim. Kendisini tanıyorum, diğer bakıcıyı tanımıyorum. İçim çok rahattı, karar vermek güzel bir duygu, ohh dedim sonunda bu işide hallettim. Ama gel gör ki bakıcı beni arayıp bir rahatsızlığının olduğunu ve bakamayacağını söyledi. Şimdi yine başa döndük. Biraz daha düşünüp karar vericem artık, çokta seçenek yok malesef. Dediğiniz gibi güven en önemlisi.. Hiç tanımadığın birine bebeğini bırakmakta insanı gerçektende çok tedirgin ediyor:(Cevaplamak için Üye ol