Ankaralı anneler!Alican yuva iyi midir?

agusilememo soruyor: 3

Kızımı geçen hafta Alican yuvaya başlattım. Kızım 23 aylık. İlk günler işin eğlencesindeydi çünkü ilk gün bir saat, ikinci gün iki saat, üçüncü gün yarım gün şeklinde devam ettik. 4. gün tüm gün bıraktım. Ayrıca o gün servise de başlattım. Akşam üstü biraz huysuzlanmış. Saat 5'te getirdiler zaten servisle. Ertesi gün okulda toplantım olduğu için (öğretmenim bu arada) tüm gün kreşte kaldı yine. Sabah giderken servise bindi ama binince "anne gitti" diye ağladı. Kreşe girince ağlamamış ama. Akşam babası almaya gittiğinde ağlarken getirmişler babasına. Koşarak gelip sarılmış. Çok ağlamış. Dün de sabah babası bıraktı, ayrılmak istememiş, ağlamış. Sonrasında iyiymiş. Öğlen uyuyup uyandıktan sonra ateşi çıkmış, beni aradılar. Alıp eve getirdim. Şimdi de hasta. Pzt. okul başlayacak. Defne'ye bakacak kimsemiz yok burada. Bu zamana kadar anneannesiyle dedesi başka bir şehirden gelip bizde kalarak baktılar kızıma. Ne olacak bilmiyorum şimdi. Çok kaygılıyım. Eşim o gün almaya gittiğinde çok kirli getirmişler Defne'yi. Eşim eve gelince fark etmiş. Dün sabah da "hep kucak istiyor, kucağa alıştırmışsınız galiba" demiş müdür. Kesinlikle kucakçı değildir ama kreşle birlikte başladı kucak istemsi. Eşim de böyle açıklamış zaten. Derdini pek anlatamıyor çocuğum, olumsuz bir şey olsa kreşte hayatta söyleyemez. Gerçi öyle bir yer değil gibi, herkes de çok memnun oradan ama anne endişesi işte. Eşim daha da endişeli benden. Zaten o kadar duygusal ve yelkenleri indirmiş durumda ki (o da eğitimci olduğu halde) dün sabah kreşe o bıraktıktan sonra Defne'yi, beni aradılar ve şu dönemi atlatana kadar sabahları siz bırakın, babası bırakmasın kesinlikle, ondan daha zor ayrılıyor, dediler.
Alican hakkındaki duyum ya da tecrübeleriniz nelerdir? Olumlu, olumsuz ne olursa bilmek isterim.

Bu soruyu cevapla


3 Cevap


anneyazar

Nurturia annelerinden senayc nin oğlu Alican kreşe gidiyordu. Size en sağlıklı bilgiyi verebilecek kişi olduğuna eminim. Ayrıca http://www.nurturia.com.tr/groups/thread/3c58f89c-cb9c-435e-b62c-9ddd01101622/1/ankarada-kresler sayfası da sizi bilgi verebilir.


agusilememo

Teşekkür ederim anneyazar. O sayfaları okudum ama yine de içimi rahatlatacak bir şeyler arıyorum galiba:)


deryacan

Sevgili arkadaşlar,

 Dikmen –Öveçler civarında bütün kreşleri tek tek gezdim.Tüm kreşlerin kendine göre avantajları ve dezavantajları vardı. Anaokulu da dahil.oğlum 4 yıl bu kreşe gitti. Bu süre zarfında herhangi bir sorun yaşamadık.Emine hnm ın Nurhayat Hnm ın üstün kreş tecrübesi ve sevgi dolu yaklaşımları ile herşey çözümleniyordu.Değerli insan Nurhayat Hnm a , Emine Öğretmen e çok ama çok teşekkür ediyorum.  dost,arkadaş, abla  ve tüm velilere aynı ilgi ve alakayı gösteren  yardımcı olan   çocuklarıma en az benim kadar gerekli özeni gösteriyorlar. 2.oğlumu dünyaya getirdim.Yine 1 yıl kendim baktım.Kreş zamanı gelince Tabiki Alican yuva ya verdim. Bu arada büyük oğlumuda ETÜT e gönderiyorum. ALİCAN  YUVA personeline tüm çocuklara gösterdikleri aile sıcaklığından ötürü teşekür ediyorum.     

Yani arkadaşlar kreş seçerken kreşin fiziki koşullarından çok ortamın sıcaklığı daha önemli bence…     

    Cevaplamak için Üye ol