Keçi sütü bazlı mamadan yapılan yoğurt uzar mı?

drusella soruyor: 5

kızım için keçi sütü bazlı mama kullanarak sütaş baby mix mayasıyla minik cam kavanoza yaptığım yoğurt sakız gibi uzuyor. Bu normal mi? eşim maraş dondurması da keçi sütünden yapıldığı için uzar dedi. 

Bu soruyu cevapla


5 Cevap


Ezgi_MertBora

Her tur mamadan yapilan yogurt uzar bir de mayasi hazir yogurtmus. Zaten uzar. Alerjik bir durumunuz yoksa inek sutunden yqpilmis yogurdu maya olqrak kullanarak inek sutu ile yogurt yapilmasi tavsiye ediliyor genelde. Yqpimi ie ilgili pek cok soru hasligi var. Suru nereden temin edebileceginiz ile de ayni sekilde.


fistikcik

Mamayla yoğurt yapma ihtiyacı neden duydunuz ? Bebeklere inek sütü verilmemesi gerektiği konusu sadece süt için geçerli. Süt yoğurda dönüştüğünde bu sakınca ortadan kalkıyor.


nnunnis

Babymixle yapılan yoğurt uzar keçi yada inek fark etmez normal yoğurtla yapmayı deneyin.


drusella

mamayla yapmamın nedeni sadece doktorumun o şekilde önermesi. 4. ayda ek gıdaya başlattı ve yoğurdu bu şekilde verdi. inek sütüyle ilgili alerjik durumumuz var en azından inek sütü bazlı mamalar alerji yaptı biz de golden goat keçi sütü bazlı mama denedik, sonuç olarak alerjisi durdu. babymix yerine başka bir yoğurtla deneyeceğim sanırım. 


Ezgi_MertBora

Keci sutu ve bu sutten yapilan yogurt ile deneyebilirsiniz madolarda var sanirim.Cevaplamak için Üye ol