Sütün azalması=(

aysecagla soruyor: 4

merhaba;oğlum 2 aylık 3,500gr doğdu ilk ayda 4,850gr oldu fakat 2.ayımızda aşı sırası kontrolde 150gr aldığını yani 5 kilo olduğunu söledi dr..mamaya başlamak gerekebileceğini söledi çok üzüldüm=(ben bebeğimi emzirmeyi çok sewiorum hatta göğsümdeki geçmeyen yaralara rağmen...ne yapabilirim,nasıl artar sütüm..ilk çocuğumda sütüm hiç böle değildi yatağı ıslatırdı bilmiorum alışkın değilim sütümün azlığına acaba boyamı verdi eskilerin dedği gbi 60cm boyu..bilmiorum napcağımı şuan sadece bol sıvı tüketip süt artırıcı çaylardan kullnıp sık emziriorum okadar...bşka fikri olann..??

Bu soruyu cevapla


4 Cevap


melihece

tavsiyem boza için 1 bardak boza 1 bardak süt yapar demişti dr. hem mevsimi de. ayrıca ben denedim gercekten cok arttırıyor


azzraa

Sağlık ocağında kontrolleriniz yapıldıysa pek güvenmeyin.Benim başıma buna benzer bir olay gelmişti.Kızım doğduğun da 3,170 gr dı.3 gün sonra sağlık ocağında 2,280 gr geldi.3 gün sonra kendi doktoruna götürdüğümüzde 3 kilo çıkmıştı ve hangi doktora anlattıysam bu olayı imkansız öyle bir kilo çıkamaz dedi.Sütünüzü arttırmak için melihece ye katılıyorum.bir de ben kefir ve humana çay içmiştim.


yapii

cogu doktor yediklerinin sut miktarina faydasi yok desede denemekten zarar gelmez.bol yesillik yemeni tavsiye ederim.


fistikcik

İlk ay 1300 gr alıp ikinci ay sadece 150 gr alması garip geldi. Tekrar başka bir yerde tarttırın isterseniz.
"Geçmeyen göğüs yaraları"ndan bahsetmişsiniz. Bu mevzuda sorunuzun cevabı gizli. Göğüs yaraların çok büyük çoğunluğu bebeğin göğsü hatalı kavramasından kaynaklanır. Göğsü hatalı kavrayan bebek hem meme ucu yraına sebep olur, hem de etkin ememediği için göğüsleri tam boşaltamaz. Boşaltılmayan göğüsler giderek daha az süt üretmeye başlarlar ve süt azalır. Bu bir kısır döngüdür. Bu döngüden çıkmak için yapmanız gereken bebeğin göğsü doğru kavramasını sağlamaktır.

Bebek sadece meme ucunu değil, tüm kahverengi halkayı ağzına almalıdır. Göğse üstten bakıldığında bir miktar kahverengi halka görünebilir, ama bebeğin alt dudağından hiç gözükmemeli.

Şu adreste doğru ve yanlış kavrama şekillerinin videoları var, bir göz atın isterseniz :
http://www.nbci.ca/index.php?option=com_content&view=category&layout=blog&id=6&Itemid=13

Bu hususu düzeltmeden ne kadar süt arttırıcı olduğu söylenen yiyecek ve içecekleri tüketseniz de sonuç almanız mümkün değildir.

Bu süreçte, bebeğin göğsü doğru almasını ve etkin emmesini sağlar, sık sık emzirir, ayrıca her emzirmeden sonra iyi bir elektrikli sağma makinesiyle sağarsanız (çıkan miktara hiç bakmadan, sadece süt üretimini arttırma amacıyla), süt üretiminiz çok kısa zamanda artacaktır. Bebek göğsü doğru kavradığında göğüs ucu yaralarınız da geçecektir. (Yaralar için doktora da danışmayı ihmal etmeyin, enfeksiyon oluşabilir).
Cevaplamak için Üye ol