Urtiker (kurdesen)

denizkayla soruyor: 5

Oğlun urtiker yani kurdesen oldu bunu yaşayan varmi aramızda?iki hafta icinde aylatamazsak tekrar gorusucez dr ile. Ben cok endiseliyim,virüs kapmış olabilir dedi Dr.

Bu soruyu cevapla


5 Cevap


denizkayla

Tlfondan yaziyorum hızlı yazdım anlaşılır umarım


Aysegul_

aylatamazsak kısmını anlayamadım. dermatoloji uzmanıyım, sık görüyorum hastalarımda. enfeksiyonlar ilaç kullanımı allerji kapasitesi yüksek katkılı yiyecekler veya deniz ürünleri sonrası olabilir. bazen hi bir sebep bulamaya dabiliyoruz. endişelenecek bir durum değil. allerji şuruplarından düzenli bir şekilde biraz uzun süre -en az 3 hafta gibi- kullanması uygun olacaktır. bir de takip eden dr.un dermatoloji uzmanı olmasını öneririm.


dilammm

Merhaba,
Benim kızım da 19 ay civarında geçirmişti. İlk defa danone muzlu yoğurt yemişti 2 küçük tüp ve 4-5 saat sonra kabarmaya başladı. Doktorumuz katkılı ürünlerin sebep olduğunu söylemişti. Son oldu zaten o da. ! hafta alerji şurubu kullandık, 5 gün içinde tamamen kayboldu. Takip gerekiyor, akut ve kronik tipleri varmış. akuttu bizimki çabucak iyileşti şükür, umarım kısa sürede oğlunuzda iyileşir.


denizkayla

TSK ederim aysegul. Atlatamazsak demek istedim ama yazamamisim. Bian hertarafinds kabarcık çıkınca cok endiseniyori

Um sinirlerim alt üst oluyor. Ama bugun daha az çıktılar insl. Atlatiyoruzdur.


denizkayla

Dilam insl bizimkiside akuttur. Farklı bisiy yemedi ama okulu cam ağaçlarının icinde belki onlardanda olabilirmiş. Cok TSK ederim rahatlatın beni ,bizde krem kullaniyoru iki hafta icinde geçmezse tekrar gorusuceZz doktorumuzlaCevaplamak için Üye ol