Kızamık aşısı ateş yapar mı?

selencem soruyor: 8

Kızamık aşısı ateş yapar mı?

Bu soruyu cevapla


8 Cevap


ASLIMERT

mert kızamık aşısını tam 1 yaşında olmuştu. aşıdan yaklaşık 1 hafta sonra ateş yaptı devamındada çok az döküntü oldu . kızamık ve suçiçeği aşısı diğer aşılara göre daha fazla ateş yapabiliyormuş. bu yüzden hala suçiçeğini yaptırmadım.


jildando

Mete olgugunda da 2-3 gun sonra atesi cıkmıstı, 2 gun kadarda 37-37,5 gibi hafif atesliydi. Doktorumuz soylemişti zaten, 1 hafta sonra ateşi cıkabilir diye


selencem

Şimdi oldu aşı, bizim doktor da bir hafta sonra çıkabilir dedi, çok teşekkür ederim.


julyasia

5 gün önce aşı olduk ama henüz ateş ya da huysuzluk yapmadı.zeyneps

Kızım da 1 yaşında olmuştu. O tarihe kadar çok fazla ateş tecrübemiz de olmadığı için ateşlendiğinde çok korkmuştum.Arkasından da kırmızı döküntüler olunca 6.hastalık oldu heralde diye düşünmüş,doğru doktorumuza gitmiştik. Aşı hiç aklıma gelmemişti.Doktorumuz sebebin aşı olduğunu,döküntülerin de kızamık aşısından dolayı gerçekleştiğini söylediğinde rahatlamıştık. Umarım olmaz ama siz de hazırlıklı olun,geçmiş olsun...


selencem

zeyneps teşekkürler, hazırlıklı olmakta fayda var :)


Aysegul_

en ağırını biz geçirdik herhalde. aşıdan 24 saat sonra başlayan ve 3 gün süren 39.5 derece civarı ateşi oldu, başka hiç bir bulgu yoktu sadece ateş. ardından da iki gün kızamık benzeri döküntüleri sürdü. aslında aşıdan 5 7 gün sonra ateş olur deniyor ama bizimki erken oldu, hala emin değilim aşıdan mıydı acaba diye: ama sonrasında döküntü olması aşı ihtimalini kuvvetlendirdi. ateş ve döküntü kızamık aşısı yapılanların %5 - 15'inde oluyor.


selencem

Herkese tesekkurler. Aşıdan 3 gun sonra ates basladi, bugun 2. gun, aksam 39a kadar yukseliyor, gunduz 37.5 civarinda. Cevaplari tekrar okuyup panik yapmiyorum :)


Cevaplamak için Üye ol