Kartal-maltepe 0-2 yaş kreş?

ankarali34 soruyor: 10

Kartal Karlıktepe' de oturuyorum. nisanda doğum yapacağım, 1 yaş civarında kreşe vermek istiyorum. Ancak sorduğum tüm kreşler ve gündüz bakımevleri 2 yaşından itibaren talep oluyor ve o nedenle 0-2 yaş gruplarımız olmuyor dedi. 0-2 yaş grubu da olan kreş bilen varsa lütfen yardımcı olsun. 

Bu soruyu cevapla


18 Cevap


ankarali34

Ben bikaç yerle görüştüm başkalarına da faydası olursa diye paylaşayım.


Kartal Atalar Mah. Gökkuşağı 2015-2016 fiyatı 850-TL öğretmen ile tanışamadım ama 0-2 yaş grubu yemekten çıkarken gördüm hepsi mutlu görünüyordu, okulu gezemedim ama ilk izlenimim iyiydi. Kayıt yaptırmadan önce daha ayrıntılı bakacağım tabi gidip.

Kartal Esentepe Minik Umutlar 2015-2016 fiyatı 700-TL öğretmen çok tatlı bir bayandı, toplam 5 öğrenci varmış 0-2 yaş grubunda şu anda. 8 aydan sonra alıyoruz, çocuk kendini biraz toparlamış oluyor dediler. öğretmen de hamile olduğundan 2016-2017 döneminde olmayacakmış, başka öğretmen gelecekmiş. Aynı şekilde kayıt öncesi bidaha gideceğim.

Maltepe Çağlar (eski adı Uçan Balonmuş) 2015-2016 fiyatı 1000-TL. fiyatı bana çok geldi zaten okul da çok hoşuma gitmedi. soğuk geldi bana. Ama tabi herkesin kendi görüşü. Gidip görebilirsiniz fikir edinmek için.

Bu okullar hakkında bilgisi olan veya bildiği başka yer olan varsa paylaşırsa memnun olurum.

Herkese kolay gelsin.


ankarali34

http://istanbul.aile.gov.tr/iletisim/ozel-kres-gunduz-bakimevi-ve-cocuk-kulupleri-anadolu-yakasi ;


ben bu sayfadaki kreşleri arayıp 0-2 yaş grubunuz var mı diye sorarak buldum 2 tanesini. İstanbulda olanlar faydalanabilir belki. Bu sadece anadolu yakası, sayfada avrupa yakasındakilerin de listesi var. Diğer iller var mı bilemiyorum.


evhamlianne

Akd kids maltepe'de de kreş var. İlgilenirseniz telefonunu verebilirim.


samanyolu

Neden kreş bakıcı değilde merak ettim hangisi daha avantajlı


ankarali34

Ben büyük oğlumu da 1 yaşında kreşe verdim. Kreşte çok şey öğreniyor, bakıcı olayı beni pek cezbetmiyor. Evde çocukla oturup temizliğimi yapacak, tv izleyecek, arada da çocukla oynayacak birisi bana çok çekici gelmiyor. Kreşte sürekli oyun oynuyor, yaşıtlarıyla iletişim kuruyor, paylaşmayı öğreniyor, en önemlisi de bir kişinin insafına kalmıyor. Yani okuldakilerin biri vicdansız olsa çocuklara kötü davransa (ki düzgün bi kreşte bu zor tabi) biri insaflı çıkar mutlaka. O öğretmen o okulda kalamaz. Bir de sosyal aktiviteler yapılıyor her ay, geziler falan. sanırım 2 yaşından itibaren başlıyorlar. O da bi sebep benim için. 


Oğlum çok huysuz ve sürekli ağlayan bi çocuktu. 1 yaşında kreşe başladı, hem sakinleşti hem de 1,5 yaşında konuşmaya başladı. 2 yaşındayken yaşıtlarına göre çok çok akıcı konuşuyordu.

Tabi ki kreş ve bakıcı olayı kişiye bağlı. Benim çevremde tanıdık güvenilir bir bakıcı da yok zaten. Bakıcıyı çoğu kişi ev işlerini de yapsın diye tercih ediyor, bazıları da uzmanlar 3 yaşından önce kreşe vermeyin dediği için. Avantaj hesabı kişiye göre değişiyor, işlerim yapılsın çocuk evden çıkmasın denirse bakıcı avantajlı. Ama benim çocuğum sosyalleşsin, daha çabuk konuşsun, arkadaşlarıyla vakit geçirsin derseniz kreş avantajlı.

@evhamlianne Akd Kids anaokulu diye geçiyordu yanlış hatırlamıyorsam, onlarda 2 yaş altında bebek grubu var mı? Siz gönderdiniz mi çocuğunuzu, yani bilginiz var mı okul hakkında? evhamlianne

@gulten06 13 aylik birkac bebek görmüştüm. Benim kizim anasinifina bu yil o okulda basladi. Zaten okul gecen yil acilmisti daha yeni. Sinifimizda yakaciktan gelen bir ogrenci var.


elifab

@ankarali34 merhaba, benim de şu an 9 aylık bir oğlum var 11 aylıkken kreşe başlatmak istiyorum. Epey bakıcı aradım fakat içime sinen bir tane bulamadım. Biriyle anlaştık, 4. gün bıraktı gitti, o yüzden artık hiçbirine güvenmiyorum. Sen içine sinen bir kreş buldun mu, ben de sancaktepe'de oturuyorum ve iyi bir kreş arıyorum. Bir de oğlunun kreşten önce sürekli ağladığını yazmışsın, benim oğlum da bana çok bağlı, 3 aylıkken herkesi yabancılamaya başladı ve hala devam ediyor yabancılama. Ben ve babası dışında kimsenin kucağına gitmek istemiyor, dışarıda gezmeyi seviyor ama birisi onunla ilgilenince ağlıyor. Bu kadar yabancılayan bir çocuk kreşte yapabilir mi onu düşünüyorum ben de :( senin oğlunda da var mıydı benzer durum?


ankarali34

Elifab sana özelden de yazdığım için burada ayrıca bişey yazmıyorum.

Ben daha önce Kartalda sahil tarafında olduğum için 2 kreş daha vardı E-5 üzerinde onlara bakmamıştım. Taşınınca baktım, onu da paylaşayım sizinle.

Yakacık Neşeli Panda- fiyat olarak 950 TL dedi, 2017de başlayanlar için. Fiyat yüksek geldi bana, okul özel olarak kreş olarak kullanılmak amacıyla yapılmış. Dublex bir evi arsaya kendileri yaptırmış ve ona göre odalar sınıflar vs düzenlenmiş söylediklerine göre. Bahçesi de fena değil. Ama benim hoşuma gitmeyen, 0-2 yaş grubu girişin altındaki yerde, küçük bir cam vardı, çok basıktı, saçma geldi bana. Yerin altında sınıfın ne işi var.

Yakacık Okyanus- 850 TL fiyatı, okulu ve müdürünü sevdim. Müdürü yaşlı bir bey, öğretmen emeklisiymiş, genelde kreşlerde bayan olduğu için ilk gördüğümde şaşırdım ama çok tatlı birisi. Burada da 0-2 yaş girişin altında ama sınıfları çok geniş ve kocaman bir cam var, aydınlık. Benim tercih etmeme sebebim maddi sadece, yoksa düşünebilirdim.

Mayısta Minik Umutlar Kreş ve Gündüz Bakımevine başlatacağım oğlumu, 2017 fiyatı da 700 TL imiş. İlk gittiğimde öğretmen çok hoşuma gitmişti, hamileydi, yeni öğretmene de bayıldım, eskisi de gelecekmiş zaten Mayısta. Benim için öğretmenlerin sıcak sevecen olması önemli, temizlik vs benim için 2. planda. oğlumun en büyük ihtiyacı sevgi ve ilgi. Hem maddi olarak, hem de manevi olarak kafama yattı yani :)) Bir de Avicenna Umut Hastanesinin kreşi, 3 yıllık bir yer. Gelen çocukların da terbiyeli çocuklar olacağını umuyorum, veli profili çok önemli bana göre, ne kadar eğitim verilse de çocuk ailede öğrendiğini okula getiriyor, güzel konuşan terbiyeli çocuklarla beraber olsun istiyorum. Benim düşüncelerim bunlar. Karar sizlere kalmış.

Herkese kolay gelsin, çocuk büyütmek çooooook zormuş :)))Merdas

Merhaba, kartal civarında yukarıda  adı geçen kreşlere gönderdiniz mi çocuklarınızı? Benim oğlum 18 aylık ve kısa süre içinde benim de içime sinen bir kreş bulmam gerekiyor. 

Minik umutlar ve yakacik çocuk akademisi ile görüşeceğim ilk olarak, görüşleriniz benim için oldukça önemli, son durumunuz nedir? 


Merdas

Arkadaşlar Yakacık okyanus ile görüştüm, izlenimlerim oldukça amatör oldukları yönünde. Gelişigüzel olarak öğretmen diye  tanıtılan insanlar var, sahibi bir beyefendi. Yanlış yönlendirmek istemem sizi ancak sınıfların ağır bir kokusunun olması, havalandırma noktasında büyük bir ozensizlik olduğuna işaret ediyor. Nefes almakta ben zorlandım inanın. Temizlik hususunda da tereddütlerim var. Ancak gezip gördüğünüzde ne demek istediğimi anlayabilirsiniz.

Küçük bir bahçesi var yalnız çim halı döşenmiş, bu arada 5 tam gün ücreti 1000 lira olarak belirlenmiş.

Esas aradığım sıcaklık sevecenlik çocuğumun mutlu olması ve sevgi ihtiyacının karşılanması olduğundan bu kriterimi maalesef karşılamadı. 

Kreş aramaya devam... Cevaplamak için Üye ol