KUYRUK SOKUMU KEMİĞİ

Balkopugum soruyor: 7


Bu soruyu cevapla


7 Cevap


maviboncukk

Ben dr a gittim düşme sonrası ağrı geçmeyine ama bir ay sonra gittim. Yapacak birşey yok dedi. Sadece vaktinde gitsem oturma simidi ve dinlenme, ağır kaldırmama vb tavsiye edermiş. Kalsiyum hapı kullandı , epey faydagördüm. Herhalde kaynamayı hızlandırdı. Düşmelerde genelde çatlak oluyormuş orda. Tedavisi zorlamamak ve dinlenmek, üzerine oturmamak.. Ağrısı fecidir. Geçmiş olsun..


Bubus

Çok geçmiş olsun,bildiğim kadarıyla oturma simidi,üzerine oturup yatmamak yani yüzüstü yatmayı tavsiye ediyorlar .yıllar önce annemde olmuştu,zamanla iyileşti.


z_erva

Aynı durum bendede var ama zamanla agrı geçiyor uzun zaman üzerine oturma agır kaldırma malesef zorluyor birde hamilelik süresinde fazla kilo alımı bedene yük binmesi tetikliyor


santaluz

ben lise yıllarında yaşamıştım aynı sorunu ama zamanla düzeldi herhangi bir şey yapmadım o dönemde. taa ki hamile kalana kadar bir problemim olmadı. ama hamilelik boyunca çektiğim çileyi anlatamam ki hala ağrılarım geçmedi. sanırım bu kiloya fazla alışkın değilmişim :) artık doktora gitmeyi düşünüyorum bende.


santaluz

Oturma simitini arabada dahil heryerde kullandım ama heralde ona oturmayı başaramadım yada hiçbir işe yaramıyo :) ağrı kesicide kullanmak istemiyorum pek çünkü emziriyorum. Eğer sadece bunları öneriyorsa dr onada gitmem manasız.


maviboncukk

Ağırlık kaldırmamak ve dinlenmek önerdikleri


angelwave

annem çok önceden böyle bi durumla karşılaşmış ve doktora gitmemişti ancak daha sonra omurga kemiğinde eğrilik olup, kalça ve bele ağrı yapmıştı.
tavsiyem bir an önce doktora gitmen önemli yada önemsiz ne olursa olsun içinde şüphe kalmasın ve daha ileri boyuta gitmesini önlemiş olursun
geçmiş olsunCevaplamak için Üye ol