Oğlumun ayakları dışa dışa dönük 8 aylık ortopediste götürmelimiyim

ankaanka soruyor: 7

oğlum 8 aylık ayaklasrını basınca dışa dışa bakıyor ortopediste götürmelimiyim düzelir mi

Bu soruyu cevapla


7 Cevap


ecem34

Nasıl yani 8 aylik bebek basınca zaten tam başlamaz yürüyünce belli olur o bence telase yapmayın derim. Yürüyünce aynı şey olursa götürün bence..


bellroad

bizimki de oyleydi tam 8 aylıkken ben farketmemistim bile, bir arkadasım disa basıyor dediği icin doktoruna sorduk bir problem gormedi yurudugu zaman bakarız dedi. bence de doktorunuza sorun ama o da aynı seyi soyleyecektir daha cok erken


yasmina

hemen götürün derim


Sanemm

Bu dönemde dış ve içe basmalar ayak şeklinin tam oturmadığı bir dönemde görüldüğü için herhangi bir müdahale yapılmaz.

Bilekten kavramalı bir ayakkabı kullanmanız önerilir sadece.


cy_76

bnm oğum iki aylık,doğumda bir ayak dışa dönük denildi, ve hastanenin ortopedist doktoru geldi gördü, egzersiz verdi, zamanla geçecek dedi,3. ay kontrole çağırdı tekrardan, bence siz de bir gösterin derim.


haziran

benim kızımda içe doğru basma var. Ortopediste götürdüm ben de, bende de var hala gerçi:) dr düztabanlık olduğunu, ama ortopedik ayakkabıyla düzelecek bişey olmadığını, onu rahatsız edecek herhangi bir sorun yaratmayacağını ve yıllık kontrollerler gelişmeleri takip etmemiz gerektiğini söyledi.

içinizin rahatlaması için götürebilirsiniz ama muhtemelen bir şey çıkmayacaktır (inşallahhhh)


maviboncukk

Aylık takibini yapaçocuk dr. U bir sorun görse uyarırdı zaten. Her ay dr a götürüyorsunuz değil mi?Cevaplamak için Üye ol