hergün kıyma?

nurturia soruyor: 7

Üyenin kendi isteğiyle / ya da kurallara aykırılıktan dolayı üyeliği sonlandırılmıştır.

Bu soruyu cevapla


7 Cevap


ediluj

kıyma,hindi eti dönüşümlü veriyorum,ciğer denedim ama sevmedi,köy tavuğu bulamazsanız tavuk vermeyin diyorlar.Henüz balığa tam olarak geçmedik ama dil balığı ile başlayabilirsiniz denmişti..


ozalp07

haftada 2 gün balık vermeye çalışıyorum. bir somon birde mevsim balığı. bahsettiğiniz ufak balıklar (hamsi, sardalya. istavrit gib) zaten yok çünkü avlanma yasağı başladı. varsada şoklanmıştır. norveç somonu  levrek ve çupra veriyorum.( bir kere çorbasını yaptım soonun sevdi gibi onu da) genelde fırında ızgara oluyor. kıyma ve et genelde çorba yada yemeklerinde oluyor. tavuğu her z,xaman taze alıp veremiyordum ve az veriyorum diye üzülüyordum. sağol ediluj rahatladım:))


ozalp07

haftada 2 gün balık vermeye çalışıyorum. bir somon birde mevsim balığı. bahsettiğiniz ufak balıklar (hamsi, sardalya. istavrit gib) zaten yok çünkü avlanma yasağı başladı. varsada şoklanmıştır. norveç somonu  levrek ve çupra veriyorum.( bir kere çorbasını yaptım somonun sevdi gibi onu da) genelde fırında ızgara oluyor. kıyma ve et genelde çorba yada yemeklerinde oluyor. tavuğu her z,xaman taze alıp veremiyordum ve az veriyorum diye üzülüyordum. sağol ediluj rahatladım:))


derinuray

merhaba benim kızıma da doktorumuz çorbasına kuzu kıyma koymamızı söyledi artık çorba formunda değil de yemek formunda yapın diyor mesela kıymalı bezelye kıymalı fasülye gibi...

ben kıymayı her gün ekliyorum acaba sık mı oluyor bir misket büyüklüğünde koyuyorum siz kıyma türü besinlere kaçıncı ayda başlamıştınız


ediluj

Bizde hemen hergün bir küçük köfte miktarında et yiyor,sabahları bir ortaboy ceviz kahvaltısına ekliyorum(küçük bir parçayla başladık,allerji olmadığınnı gözlemleyince miktarı arttırdık)dut vermedim ama kahvaltıda bazı günler kayısı,erik kurusu haşlayıp püre yapıp kahvaltısına karıştırıyorum..Kuru baklagillerden sadece mercimek verdim şimdiye kadar.


ediluj

Demir damlasını başta vermiyordum,ama tr de 2 çocuktan birir anemikmiş ve birşekilde bbundan etkilenmekteymiş diye okudum makalelerde,benimgibi demiri çok düzenli vermiyen bir anneninde oğlunda kansızlık çıktı ve çok daha fazla tetkik yapılıp ilaç kullanmak zorunda kaldı.Bende veriyorum artık tum damlalarını,herhangi bir yan etki yapmadı oğlana,sadece demirin tadını sevmiyor ama bir şekilde kandırıp veriyoruz..


ozgu_naz

ben her gün ceviz büyüklüğünde kıyma ya da et koyuyorum yemeklerine.zaten et suyu ile yapıyorum yemeklerini. haftada bir tavuk ve haftada 2 gün de dil balığı yiyiyor naz. sabah kahvaltıları biraz sıkıntılı bizde. mutlaka pekmez ve karışık k.yemişten 1 çay kaşığı koyuyorum. bir gün labne bir gün yumurta yiyiyor. labneli günlerde karışımın içine gün kurusu kayısı pişirip koyuyorum. bu arada ben biskuvi vermiyorum kahvaltıda. 2 tatlı kaşığı irmik pişiriyorum suda ve bunlarla çeşitlendiriyorum.Cevaplamak için Üye ol