yolculuk

Zeustamara soruyor: 3

Merhaba, 7 haftalık oğlum var. 1 saat 15 dakikalık ucak yolculuğuyla kıbrısa gitme durumumuz var. Doktorumuzla konuştum bize bırakıyor. Uçak yolculuğu ile ilgili tecrübeli olan birileri varmı acaba? Ne tip riskler olur çok kararsız kaldık. Yardımcı olurmusunuz?

Bu soruyu cevapla


3 Cevap


seralp

Merhaba... Biz, oğlumuz 4 aylıkken ilk uçak yolculuğumuzu yaptık, cok rahat geçti... Tek tavsiye edebileceğim sey, kalkış ve iniş sırasında emzirmek... Çünkü basınç değişikliğinden ötürü kulakları rahatsız olabiliyormuş bebeklerin ve emmek de yutkunmayı gerektirdiği icin basınc farkının yarattığı rahatsızlık ortadan kalkıyormus. Bir de tabii ilgisini ceken 1-2 oyuncak lazım... Simdiden iyi yolculuklar :)


rabbit

Bence küçükken uçak seyahati daha kolay oluyor, biz oğlum 50 günlükken bayram tatilinde Antalyaya gitmiştik eşimin ısrarı ile.. iyi ki de gitmişiz, kalkışta ve inişte emzirdim geri kalan sürede de hep uyudu zaten:)) Bir yaşından sonra ise uçakta zaptetmek imkansız oldu, devamlı gezmek istiyor, kemeri bağlamak istemiyor büyüdükçe daha zor...
Cevaplamak için Üye ol