Bebeğimizi nasıl uyutabiliriz

karafakili soruyor: 5

2,5 aylık bebeğimizi uyutmakta zorlanıyoruz. 1 saat battaniyede sallıyoruz dalıyor yatağa koyuyoruz 15 dakika sonra ağlayarak uyanıyor. Sallayarak uyutmayıda istemiyoruz ilerisi için ama elimizden başka bir şeyde gelmiyor. Sizler bebeğinizi uyutmak için nasıl bir yol izliyorsunuz..

Bu soruyu cevapla


5 Cevap


dennis

bence bir saat sallanmanın sonucunda dalmıyor, sersem oluyor, o yüzden yatağa koyunca uyanıyor. benim hiç böyle bir sorunum olmadı, o yüzden şunu yapın diyemeyeceğim ama internetten okuduğum kadarıyla Tracy Hogg'un yatır - kaldır, şşşş - pat, EASY gibi yöntemleri varmış. bir de Ferber denen ağlatma yöntemi var ama bana küçücük bir bebeği tek başına bırakıp ağlatmak pek hoş gelmiyor. Blogcu annenin blogunda bu konu pek çok kez işlendi sanırım, buradaki sorularda da aratırsanız benzer sorunları ve çözüm önerilerini bulabilirsiniz. Kolay gelsin, iyi uykular...


Kitapcokseveranne

bence önce neden ağlayarak uyandığını anlamaya calısın. cocugu sersemletmek yerine önce aglamasını susturup sakinleştirmenizi öneririm. 2,5 aylık bir bebek bir derdi yoksa ağlamaz.... eger gazdan şüpheleniyorsanız 1-2 cay kaşığı rezene cayı verebilirisiniz şu anda. tabi emiyorsa yediginize ictiginize dikkat etmelisiniz. gece uykusu icinde mutlaka bir rutin oluşturmanızı öneririm. ve kesinlikle ama kesinlikle öyle battaniyeyle falan sallamayı birakmalısınız hic hoş değil. en fazla ayagınızda yada kucagınızda hafif hafif olabilir. alışırsa vazgeçirtemessiniz. yazık bebişe.


isilkorpe

ben bu konuda hiç sorun çekmedim ama ağlamalar her uyku öncesimi yoksa akşam yatarkenmi oluyor?
gaz ile ilgili bir sorun yoksa, bence her akşam uyumadan önce banyoyu rutin haline getirin.. benim oğlum 21 aylık ve doğduğundan bu yana her gece banyo ve masaj yapıyoruz.. çok etkisi var..
ayrıca ağlıyorsa bence uyutmak için zorlamayın.. önce sakinleştirin onunla konuşun.. nasılsa bir süre sonra kucağınızda uyuyakalacak...birde kendinizi çok sıkmayın öyle yada böyle büyüyorlar hepimiz aynı yollardan geçtik.. keyfini çıkarın:))))


isilkorpe

bu arada emziriyormusunuz?? aslında en güzeli bukadar küçük bebekler için emerken uyumak.. daldığı zamanda emzik... ben hamileyken emziğe çok karşytdım ama amerikada yapılan bir araştırmaya göre emzik hem bebeği sakinleştiriyor hemde emerken yorulduğu için kolay uykuya dalıyo bunuda eklemek istedim.. zaten zorda kalınca herşeyi deniyorsunuz :))


bersu_792

ah ah benım oğlum hala sallayarak uyutuyoruz oğlum cok gazlıydı carsafta sallayarak uyuttuk suana kadar dr sordum baska carenız yok mamayla buyuyor sutum olmadı malsef bebekler kendı karakterı ıle doguyor ve cok gazlı bır bebege neler neler yapmama ragmen tek care olarak carsafta sallayarak uyutabıldım ınsallah gazı gıderek artmaz 7ay surdu gazımızCevaplamak için Üye ol