Bebek kamera sistemi sesli mi olmalı

sunkey soruyor: 10

Bebek kamera sistemi sesli olmalı mıdır, sadece görüntü yeterli olur mu? Kullanlar avantajlarını paylaşabilirler mi ve marka önerilerinizi.

Bu soruyu cevapla


15 Cevap


GOGO05

orite kullanıyorum ben maliyedeyim sistemle ilgili olarak sesli izleyemiyorum ama eşim sesli olarak izliyor çok memnunum ben


ozlemdevrim

Kesinlikle sesli olmalı...Kamerasız alanlar mutlaka olacak, oralara girdiklerinde ses ile takip edebilirsiniz..Bebek kötü birşey yaparsa ağlar çünkü..oNUN DIŞINDA DA BAKICININ ARKASI DÖNÜKKEN NE DEDİĞİ, NEYİ NASIL SÖYLEDİĞİ, ÖNEMLİ...kESİNLİKLE SESLİ ÖNERİRİM..


sunkey

Teşekkürler. Gogo orite aradım ama nette bulamadım.Özlem  senin önerebileceğin bir marka var mı?


ozlemdevrim

Biz bebekizle.com dan almıştık, memnunuz..Ama şimdiki aklım olsa tüm kamereları sesli alırdım..Bizim 4 yerde kamera var, sadece bir tanesi sesli..Diğer odaları dinlemek için hep o kameraya dönmek zorunda kalıyoruz..Bir de gece görüşlü olması da önemli bence..Uyurken odayı karanlık yapıyorsanız ya da akşam bakıcıya arada da olsa bırakacaksanız görmek için gerekli..


CokBilmis

Soru ile alakasız bir cevap vereceğim, şimdiden özür dilerim:

Ben kızımı 14. ayından sonra bakıcıya bıraktım. Zaten haftada sadece 3 gün işe gidiyordum, diğer günler evdeydim. Bu nedenle farklı düşünüyor olabilirim. Ama ben işteyken evi arayıp da "Nasılsınız, iyi misiniz?" diye bile sormazdım, değil ki kamerayla filan evi gözetleyeyim. Ki bakıcımız da Rus kökenli bir yabancıydı, kaçak çalışıyordu ve referansı filan da yoktu. 2 ay birlikte baktık kızıma ve güvendim kendisine, hepsi bu.

AMa elbette belki çok küçük bebeklerde anneler farklı hissediyorlardır, bilemiyorum. Yine de bu derece güvenemeyeceğiniz ve kamerayla gözlemek isteyeceğiniz bir insana bebeğinizi hiç bırakmayın daha iyi aslında. Ama elbette bırakmak zorundaysanız, umarım iyilerle karşılaşırsınız.sevcanvet

kesinlikle sesli olmalı..


Florian

Ben de aynen çokbilmiş gibi düşündüğüm için kamera koymadım eve ve konulmasını da özel hayata saygısızlık gibi düşünmüştüm (işyerindeyken tepemde bir kamera olması beni mutlu eder miydi diye düşünüp hiç istememiştim) ama şimdiki aklım olsa kesinlikle koyardım. Sebebine gelince, benim derdim çocuğuma iyi mi davranıyor değil zira çok iyi baktığını çocuğumun bakıcımıza bakışlarından, o gelince deli gibi sevinmesinden biliyorum. İçime sinmeyen birine zaten bırakmam mümkün değil. 2 ay birlikte baktık ve bu açıdan içimde bir şüphe yok.

Benim durumumda sorun bakıcımızın benim dediklerimin yüzde kaçını gerçekten yapıyor acaba diye şüphe içine düşmem. Mesela yatağında uykuya daldığını söylüyor ama zaman zaman anneler geldiğinde biliyorum ki kucağında sallayarak uyutuyor (bir aralar yatağında uyumamak için direndiğinden biliyorum). Ya da mesela sütü çok ısıtmaması gerektiğini ya da sürekli bir şeyler yedirmemesini yemeklerini belirli saatlerde vermesi gerektiğini söylüyorum ama hangisini yapıyor bilemiyorum. Mama sandalyesinde sadece yemek yiyeceği zamanlar oturmasını, ev işi yapmak için kesinlikle mama sandalyesini bakıcı gibi kullanmaması gerektiğini, evin pis olmasının dert olmadığını söylememe rağmen mesela dün eve gittiğimde mutfağı siliyordu ve oğlum mama sandalyesinde oturuyordu. Bunları da mama sandalyesine oturmamak için direnmeye başlayınca anladım (hoş belki her ihtimalde mama sandalyesine karşı tepki geliştirecekti ama içime kurt düşmesine engel olamıyorum). Tekrar tekrar söylüyorum ama çoğu zaman kafasının dikine gitme olayı olabiliyor (hangimizde bu durumda yok ki?). Neyse, demek istediğim kamerayı ne için kullanacağınıza bağlı olarak sesli ya da sessiz düşünebilirsiniz. Sonuçta çocuğuma nasıl davranıyor bilmek istiyorum diyorsanız kesinlikle sesli ama hayır ben sadece gün içinde nasıl vakit geçiriyorlar onu bilmek istiyorum diyorsanız sessiz yeterli olur diye düşünüyorum. Kolaylıklar diliyorum.


CokBilmis

florian: Çocuğunuza kendiniz bakmadıktan sonra hiç kimse, ama hiç kimse (kendi aneniz bile baksa) sizin isteklerini harfiyen yerine getirmeyecek.

En azından şöyle düşünün: Eve temizlikçi çağırıyoruz. Şurasını böyle, burasını şöyle sil; filan diyoruz. O gene kendi doğru bildiği, kendisine kolay gelen şekilde yapıyor temizliği. Biz ise asgari müşterekte anlaşıyoruz. Bizim için en önemli şeyleri yapıyorsa gerisini önemsemiyoruz. Mesela bizim için mutfak ve tuvaletin ayrı bezle silinmesi önemliyse ya da bizim için koltuklarının itilip altlarının silinmesi önemliyse, bunları yapan temizlikçiden daha fazlasını istemiyoruz.

Aynı şey çocuk bakıcısı için de doğru işte. Bazı hassas noktaları vardır herkesin. mesela ben TV açılmasını istemiyordum, her gün düzenli olarak sokağa çıkılmasını istiyordum. Bunları konuştum bakıcımızla daha ilk gün. Bunları gerçekleştirdikten sonra bebeğe elbette kendi doğru bildiği gibi baktı. Mesela ben yelek kullanmaz, kızımı çıplak ayak gezdiririm. Eve her gelişimde kızımın tişörtünü pantolonunun içine sokulmuş, pantolon paçalarını da çoraplarının içine sıkıştırılmış buluyordum.

Merak etmeyin, çocuk anne ile ayrı, baba ile ayrı, bakıcı ile ayrı davranmayı öğreniyor. Bakıcı ile sallanarak, sizinle yatağında uyuyabilir. Yürümeye başladığı andan itibaren hiçbir çocuk mama sandalyesinde durmak istemiyor. Belki kendi inip çıkabileceği alçaklıkta bir sandalye daha çok ilgisini çeker. Ayrıca çocuğu mama sandalyesine oturtup iş yapılmasına ben de akrşıydım ama kızımın 3 yaşına geldiği şu günlerde, bunun yapılmış olmasını çok isterdim. O evdeyken hiç ev işi yapılmadığından, şimdi çok yadırgıyor. Sürekli kendisi ile ilgilenilsin istiyor. Meğer büyük hataymış. Keşke ben de o konuda katı davranmasaymışım.

Diyelim eve kamera taktırdınız ve bakıcının kendi bildiği gibi davrandığını keşfettiniz. Bebeğinize iyi bakan ve onun da çok sevdiği bakıcısını değiştirecek misiniz? Ya da kadına sizin istediğiniz gibi davrnaması için diretecek misiniz? Ya sizin istediğiniz gibi davranmaya çalışmak onun kişiliğini zorlarsa? Ya bu nedenle çocuğa bakmak ona eziyet gibi gelmeye başlarsa? Mutsuz olursa, oğlunuz da bu mutsuzluğu ve gerginliği hissederse?

Ya bu deveyi güdeceksin ya da bu diyardan gideceksin demişler. Eğer bebeğimizi başka birine emanet ediyorsak, tüm bunları göze alacağız. Mesela ben kızımı hep kendi haline bırakırdım ama elbette bakıcı, emanet çocuk olduğundan sürekli yanında durur, sürekli onu eğlendirmeye çalışırdı. Kızım hala sürekli kendisi için yeni ve eğlenceli oyunlar bulunmasını talep ediyor. Oysa çok isterdim kendi kendine oyunlar yaratsın, yaratıcı olsun. Ama çocuğu bakıcıya bırakırken böyle olacağını biliyordum zaten.Florian

çokbilmiş, çok güzel yazmışsın. İçimi ferahlattın :) Tecrübe böyle bir şey işte. Ben de mesela başlarda takıldığım çok şeye artık takılmıyorum. Sanırım 2. bir çocuğum olsa çok daha rahat biri olurum ama başlarda insan herşeye takılıyor. O sebeple çok teşekkürler.


sunkey

Henüz 3 aylık bir bebeği daha önce tanımadığım birine bırakırken rahat olamıyorum maalesef. Kötü muamele görse, bana söyleyemecek. Bakıcıya olan tavrından da anlayamayacağım .Bakıcının kamera olacağından haberi var, tatlı bir kıza da benziyor.Ama benim huysuzlar kraliçesi kızıma ben bazen tahammül edemiyorsam o ne yapar ? İşte bunun cevabı için kamera şart.Zira hırpalamasa, kötü konuşsa bu bile benim için bir işaret. Bu nedenle seslide karar kıldım.Cevaplamak için Üye ol