İlac kullanan sut bebegine su verilir mi?

esraand soruyor: 4

Merhaba. Bugun 1 aylik bebegimi kulak akintisi sikayetiyle doktora goturdum ve orta kulak iltihabi teshisi kondu. Cal..l ve de lar..pen ilac verdi. Sorum su ki, bebegim sadece anne sutuyle beslendigi icin su vermiyordum hic. Ama ilac kullanmaya baslayinca su vermelisin gibi seyler duydum etrafimdan. İlac icini yakar diyorlar. Bu konuda bilgi ve fikirlerinizi paylasirsaniz sevinirim.

Bu soruyu cevapla


4 Cevap


nevinc

Mrb bebeklerde orta kulak iltihabi emzirme duruşuyla alakali olabiliyor tavsiyem bebeginizi emzirirken düz degil kafasi kalkik eğimli şekilde emzirin :) anne sütü alan bebeklerde suya ihtiyac yoktur ama vermek isterseniz 1 cay kasigi kaynatilmis sogutulmus sudan bişey olmaz sevgiler :)


bbade

Etraf o kadar merakli ki bebeklere su icirmeye. Az aglar sekerli su ver derler, hava sicak olur su icir derlr, hickirir limon ver derleer. Yani derlerde derler.

Bebeginize su vermenize gerek yok. Sutunuzde zaten ihtiyaci olan su mevcut. Siz bol bol bol emzirin.


guta

İlaç içirdikten sonra 1-2 çay kaşığı verebilirsiniz sudan. Su içirmeyin derken zararlı olduğu için söylemiyor doktorlar. Sadece suyun içinde zaten su var, midesini doldurmanıza gerek yok diye söylüyorlar. İlaç boğazını yakmasın diye ben olsam 1-2 çay kaşığı verirdim, ne zararı olacak. İçinizden gelen sesi dinleyin, fazla takılmayın ne doktorlara ne de çevrenize. 


denizkiz

doktor sut ictigi surec hic su vermeye gerek yok demisti...Cevaplamak için Üye ol