7 aylık,bebeğim, var ,brokoli,ve,karnıbahar,yedirebilirmiyim

zelihaberat soruyor: 7

7 aylık bebeğim var karnıbahar ve brokoli yedirsem gaz yaparmı...

Bu soruyu cevapla


7 Cevap


firis

bize bile gazyapıyor bebeğiniz gazlı ise bence erteleyin,daha çok kabak,havuç,patates gibi daha hafif sebzeler öneriliyor bu aylarda.


cnst

Ben başlamadım çünkü kendim yediğimde biile kızım gece gazdan huzursuzlanıyor.


iflah_olmaz

ben yediriyodum:-))karnıbaharı kıymalı veririm hep.brokolininde çorbasını yaparım yada haşlarım çerez gibi önüne atardım o zamanlar:-)


ozdenin_oykusu

7.ay itibariyle başlamıştık biz öyle hatırlıyorum ben


gizemfiliz

biz 7 aylıkken mevsimi olmadığından dolayı o sebzeler yoktu.ama olsaydı verirdim çünkü yazın doğru düzgün sebze yok yiyecekleri sınırlı.eğer gaz sorunu varsa biraz kimyon ekleyip verin gaz yapmaz yapsada rahat çıkarır:)


fattololo

Ben brokoli verdim ustelik ezmeden, pure yapmadan verilebildigi icin tercih ettim. Ben bebegin kendi elleriyle yemesini dogru buldugumdan, pureyi sevmedigimden ideal sebzeydi. Cocugunuz gazini cikarabiliyorsa rahatlikla, biraz fazla pisirip yumusak bir sekild eeline verirseniz cok rahat yer bu sebzeleri. Kabak da oyle haslayip dilimleyip onune koyardim kendi yerdi


azramelike

Benim kizim 6 aylik brokoli ve karnibahar haslayip 1 cay kasigida zeytinyag katip mikserden gecirip corba yapiyorum ve cok beyenerek yiyo kizim gazini cikarttigi icin suanaa kadar bir sorun yasamadimCevaplamak için Üye ol