korunmak

g6_ soruyor: 10

arkadslar 5 ay once dogum yaptım we yenı adet gordum dogum kontrol hapı kullansam sutume gecermı emzırıyorum cunku

Bu soruyu cevapla


39 Cevap


CokBilmis

Geçer, doğum kontrol hapının içinde hormon var ve o hormonlar sütten bebeğe de geçer.

Sprial taktır, en rahatı.


asyaperi

evet hormon ılacı sonucta zaten doktorunla gorusursen oda soylıcektır sana sutune gecen bır ılac


g6_

iltıhabım cok takmıyolar.(


DoRuK_DiLeK

prezarvatif kullan. bende doğum kontrol hapları her türlü yan etkisini gösterdiği için kullanamıyorum. içimede bişiy taktırmak fikri çok itici geliyor. prezarvatif en iyisi hem güvenli hemde süt veriyormuşsun bebek için de iyi.


CokBilmis

Ben de onu sevmiyorum işte, çorapla duş almak gibi geliyor :)

Zor bir durum.DoRuK_DiLeK

çorapla duş almak nasıl bişiy ben denedim :))
denediğimde ne demek istediğini anlayabilirim.:)


g6_

ay cok guldum:))ewet halkısın ben ıstesemde esım pek sıcak bakmıo anlasılan baska carede yok


asyaperi

cokbılmıs cok guldum :):):)haklısın bende katılıyorum sana bu arada doktorum ılaclı spiral onerdı bana adetın sadece bırgun sruyormus yumurtlaman devam edıyormus hıc bır sakıncası olmadıgını soyledı ama bana yınede vucudun dusenıne mudahale etmek ılerde sorun acabılır gıbı geldı ama hala dusunme asamasındayım sprial ıcınde sancı yapıyor garantısı yok gıbı seyler duyunca gozum korktu
fistikcik

Dr. Jack Newman bu konuda şöyle demiş :

"Emziren kadınların doğum kontrol hapı alamayacağı düşüncesi tam anlamıyla doğru değildir. Sorun süte geçen ve bebeğin maruz kaldığı kadınlık hormonları değildir. Hap almayan bir kadının bebeği de emzirme yoluyla bu hormonları almaktadır zaten.

Esas sorun hapların pek çok kadında süt üretimini azaltmasıdır (sadece progesteron içeren haplar bile bu etkiye yol açabilir).

Östrojen içeren oral kontraseptifler süt azalmasında daha fazla rol oynarlar. Birçok kadın bebeğinin ihtiyacından daha fazla süt ürettği için bu durum genellikle bir sorun yaratmaz. Ama tersi durumlar da yaşanabilir. Süt akışı azalırsa bebek huysuzlanır. Bebekler süt akışına odaklanırlar, memede onları doyuracak kadar süt olsa bile eğer süt akış hızı yavaşlamışsa huysuzlanmaları için yeterlidir. Hap alımına son vermek bu sorunu giderir. Emziren kadınlar, mümkün olduğu sürece (en azından bebek altı aylık olana ve ek gıda almaya başlayana kadar), doğum kontrol hapı kullanmamalıdır. Çünkü hap kullanımı süt üretimini önemli ölçüde azaltabilir. Hap alınması mutlaka gerekiyorsa, östrojen içermeyen (sadece progesteron içeren) bir hap seçin."

Kaynak : http://www.lllfrance.org/Feuillets-du-Dr-Jack-Newman/D-autres-mythes-sur-l-allaitement.htmlCevaplamak için Üye ol


İlgili sorular

Peygamber Sünnetli Ameliyatı 187

noob 8Y
Son: derun,